Półbuty wizytowe – krótkie kompendium wiedzy

Półbuty wizytowe – krótkie kompendium wiedzy

brown-shoes-1150071_640

Podobno jakość butów, które wybiera na co dzień mężczyzna, świadczy o szacunku, jakim darzy samego siebie. Autorem tych słów jest znany autor felietonów poświęconych modzie, Michael Lubarsky, który regularnie publikuje na łamach AskMen.com. Obuwie stanowi dopełnienie każdego stroju, dlatego, oprócz starannego wykonania muszą być spójne stylistycznie z resztą garderoby i odpowiadać konkretnej okazji. Jest to istotne także w kontekście pracy w dużych firmach i korporacjach, które zobowiązują pracowników do przestrzegania biurowego dress codu.

Klasyka w najczystszym wydaniu

Najbardziej klasyczne i stylowe obuwie noszone w większości krajów, nie wykluczając Polski, to półbuty wizytowe Oxford, zwane także wiedenkami. Ich czysta linia i przyjemny dla oka, harmonijny kształt sprawiają, że Oxfordy to jeden z najbardziej uniwersalnych fasonów w wydaniu formalnym. Doskonale sprawdzą się podczas oficjalnych spotkań (biznesowych lub wieczorowych), które wymagają założenia garnituru. Nadają się także do codziennego użytku, szczególnie w połączeniu z półformalnymi garniturami i stylizacjami smart – casual. Uniwersalność, w połączeniu z klasyczną elegancją, to niezaprzeczalnie cechy, dzięki którym Oxfordy od lat pojawiają się regularnie na wybiegach mody męskiej. Innym modelem półbutów wizytowych, które wpisują się w kanon formalnej i półformalnej elegancji, są półbuty Brogue, których powstanie datuje się na przełom XVI i XVII wieku. Szczyt popularności Brogsów przypadł na XIX wiek, za sprawą ich wielkiego miłośnika, Edwarda VIII (Księcia Walii). Najbardziej charakterystyczną cechą tego modelu były oryginalne perforacje, umożliwiające odprowadzanie wilgoci z buta, w trakcie spacerów po podmokłych terenach. Dziś te właśnie perforacje, w formie ażurowego wzoru, pojawiają się na wielu półbutach inspirowanych modelem Brogue. Brogsy można z powodzeniem zakładać do pracy, , na randkę czy spacer po mieście. Są obowiązkowym zestawem w garderobie dynamicznych, młodych mężczyzn, którzy wiedzą, czym jest dobry styl. Wiosną i latem, można tworzyć formalne i smart – casualowe stylizacje, uzupełniając je klasycznymi, eleganckimi, wsuwanymi mokasynami typu Loafers. Ten model jest w bieżącym sezonie prawdziwym hitem – noszą go celebryci i gwiazdy srebrnego ekranu, oraz wszyscy, którzy aspirują do miana znawców trendów wprost z wybiegów mody. Loafersy są nie tylko wygodne i łatwe w utrzymaniu, ale uniwersalne i efektowne. Panowie noszą je na co dzień oraz łączą z garniturem.

Uzupełnij garderobę

Wraz z trwającym sezonem wiosenno – letnim, do sklepów trafiają nowe propozycje obuwnicze znanych marek, które z pewnością warte są zainteresowania. Marka Kazar wprowadziła nową linię półbutów wizytowych, utrzymanych w tradycyjnej, stonowanej kolorystyce (czerń i granat), które charakteryzują się czystymi, pięknymi liniami i zostały wyprodukowane z najwyższej jakości skór. Przełamaniem klasycznego kanonu jest ciekawy zabieg designerski, który polega na oryginalnym połączeniu skór o tłoczonej fakturze ze skórą licową. To buty dla mężczyzn, którzy lubią klasykę w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu. Buty dostępne są np. na http://www.kazar.com/pl/sklep/mezczyzna/buty/polbuty-wizytowe.