Dłonie i stopy wizytówką mężczyzny

Dłonie i stopy wizytówką mężczyzny

guy-549173_640O tym, że zadbane dłonie są naszą wizytówką, wiedzą chyba wszyscy. I nie dotyczy to tylko płci męskiej, ale i żeńskiej. Podczas spotkań biznesowych, kiedy podajemy dłoń swojemu klientowi czy wspólnikowi, zawsze patrzy on na nasze dłonie. Co więcej, zdarza się, że nie musi nawet patrzeć. Czuje przecież, czy skóra na naszej dłoni jest mila w dotyku czy może na przykład jest spierzchnięta i szorstka.

A stopy?

Ludzie zwracają uwagę także na skórę stóp. Nie są one może aż tak zauważalne jak dłonie, ponieważ to te drugie służą do witania się. Jednak w cieplejszych okresach, szczególnie porze urlopowej w lato, kiedy często wyjeżdżamy nad polskie może lub za granicę, ważne jest to, aby skóra naszych stóp była zadbana. Dbanie o tę część ciała jest jednak dość trudne. Wiedzą o tym wszyscy, którzy próbowali pozbyć się zrogowaciałego naskórka na przykład pod prysznicem, stojąc na jednej nodze i myśląc tylko o tym, aby przypadkiem się nie przewrócić. Dlatego coraz więcej osób – nie tylko kobiet, ale również mężczyzn – decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym.

Rodzaje pedicure’u męskiego

Pedicure męski nie musi ograniczać się tylko do usunięcia zrogowaciałego naskórka. Tutaj również podczas zabiegu usuwa się skórki wokół paznokci i odżywia samą płytkę, na przykład poprzez jej polerowanie. Trzeba zaznaczyć, że co prawda jego fazy są identyczne jak w przypadku damskiego, to jednak naskórek u mężczyzn jest twardszy, przez co trudniej się go usuwa. Dlatego specjaliści z salonu Easy Nails polecają na przykład okładanie stóp kwasami kosmetycznymi Callus Peel. Zmiękczają one skórę stóp tak, że później usuwanie mechaniczne tkanki jest bardzo proste i oczywiście bezbolesne. Następnie wygładza się skórę frezerem, aby była ona delikatna, miękka i, co najważniejsze, nie zadzierała się. Ostatni etap zabiegu Callus Peel to wcieranie w skórę stóp nawilżającego kremu. Jest on na pewno najbardziej relaksującym momentem z całego zabiegu. Nie od dziś wiemy bowiem, że masaż stóp nie tylko odpręża, ale jest również niezwykle przyjemny nie tylko dla samych stóp, ale i dla całego umysłu.