10 zasad domowego barbera

10 zasad domowego barbera

10 zasad domowego barbera

Jeżeli od dłuższego czasu uważasz, że masz lepszą wizję swojej stylizacji niż Twój barber, ale bałeś się ją zrealizować to zima jest najlepszym momentem na ćwiczenia. Używając odpowiednich narzędzi szybko zdobędziesz umiejętności, dzięki którym Twoje włosy i zarost będą wyglądać obłędnie. Ułatwią Ci to wskazówki od profesjonalnych barberów.

Zdarzyło Ci się kiedyś wyjść od swojego barbera lub fryzjera i stwierdzić, że Ty byś lepiej się ostrzygł? A może dobija Cię jesienna aura, i szukasz nowego hobby, a dla własnego rozwoju chciałbyś się nauczyć stylizacji włosów i brody? Jak zawsze, gdy próbujesz zdobyć nowe umiejętności warto posłuchać osób bardziej doświadczonych.

Idealna fryzura w 4 krokach

Jeżeli chcesz zostać profesjonalistą we własnym domu musisz przestrzegać kilku podstaw zasad.

Zacznij od przygotowania odpowiednich narzędzi. Potrzebne Ci będą dwa lustra i maszynka. Jedno lustro umieść z przodu, drugie z tyłu głowy, naprzeciwko głównego lustra. W ten sposób będziesz miał kontrolę nad tym, co robisz.

Gdy już przygotujesz miejsce i narzędzia umyj włosy, a następnie je wysusz, nadając im naturalny kształt.

Teraz zaczyna się trochę bardziej wymagająca część. Nałóż najdłuższą nasadkę na maszynkę. Zacznij strzyżenie od środka karku i skieruj ząbki urządzenia ku górze. Boki musisz strzyc od dołu do góry. Żeby uzyskać jak najlepszy efekt cieniowania rób to powoli i precyzyjnie. Powtarzaj tę czynność z innymi nakładkami.

Gdy zobaczysz, że tył i boki są już odpowiednio przycięte, dostosuj długość góry i ciesz się swoją nową fryzurą!

6 zasad dobrze wystylizowanej brody

Jak na prawdziwego barbera przystało po zakończeniu stylizacji włosów trzeba zająć się brodą.

Ją także należy umyć, a następnie wysuszyć. Nałóż najdłuższą nasadkę na trymer i wyrównaj brodę zaczynając od szyi. Następnie przesuwaj trymer przy żuchwie w różnych kierunkach. Krótszą nasadką strzyż boki i baki, tak, aby zrównały się z włosami. Do skrócenia wąsów natomiast użyj nakładki o długości 3 milimetrów. Do zaznaczenia linii zarostu służy najkrótsze ostrze.

Na sam koniec załóż głowicę do golenia i usuń włosy na szyi.

Jeżeli starannie i bez pośpiechu wykonasz powyższe kroki to masz duże szanse na stworzenie świetnej stylizacji, której nie powstydziłby się profesjonalny barber. Jeżeli chcesz sobie ułatwić cały proces powinieneś także zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Narzędzia premium w promocyjnej cenie

Czasami prawdziwe perły można znaleźć na promocji. Jedną z nich jest seria Super-X Metal – Black Edition od BaBylissMEN®. To limitowana linia, a co więcej jest dostępna tylko do wyczerpania zapasów.

10 zasad domowego barbera
Maszynka do włosów Super X-Metal – Black Edition model E991E od BaBylissMEN®

Maszynka do włosów z tej serii to połączenie tytanowych ostrzy i świetnego stylu. Jest bezprzewodowa, a na jednym ładowaniu może działać do 3 godzin. Dobrze się sprawdza przy szybkich cięciach, ponieważ dzięki baterii llitowo-jonowe już 20 minut ładowania zapewnia 20 minut działania. Jest idealna do różnych stylizacji i długości włosów, ponieważ ma aż 10 nasadek o długości od 0.8 do 25mm. Dodatkowo posiada 2 grzebienie do przycinania włosów w okolicach uszu. Stylizację ułatwia 5-pozycyjna dźwignia, a ostrza pokryte tytanem zapewniają wyjątkowo ostry kąt cięcia.

Jeżeli szukasz uniwersalnego narzędzia to multi-trymer z serii Super-X Metal – Black Edition jest dla Ciebie. Również jest bezprzewodowy, a na jednym ładowaniu działa do 5 godzin. Dzięki wykorzystaniu baterii jonowo-litowej do 40 minut działania wystarczy ładowanie przez 20 minut. Posiada kilkanaście nasadek o różnej długości do włosów, brody i brwi, a także trymer do nosa i uszu. Wszystko z precyzją 0,2 milimetra i ostrzami pokrytymi tytanem.

10 zasad domowego barbera
Multi-trymer Super X-Metal – Black Edition model MT991E od BaBylissMEN®