jaka karma dla malego kota

Najważniejsze zasady prawidłowego karmienia kociąt

Kocięta wymagają właściwego pokarmu, który zapewni im prawidłowy wzrost oraz zadba o samopoczucie, o stan sierści i skóry. Ilość potrzebnego pożywienia zależy w głównej mierze od wieku kociaka. Małe koty na początku żywią się mlekiem matki, dopiero później należy podawać im karmę. Kot to zwierzę drapieżne, dlatego jego dieta opiera się głównie na mięsie. Odpowiednie karmy dla kociąt są poporcjowane i zawierają niewielkie kawałki, które z łatwością mieszczą się w kocim pyszczku.

Jak wybierać karmę dla małego kotka?

Młody kotek potrzebuje specjalnej karmy zawierającej niezbędne składniki. Pierwsza karma dla kociaka ma delikatną, płynną konsystencję, co pozwala łatwo, samodzielnie pobierać pokarm. To idealne rozwiązanie dla kotków, które niedawno przestały ssać mleko matki. Ważne jest to, aby pożywienie dla młodych kociąt nie zawierało sztucznych dodatków, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie pupila. Najlepszej jakości karmy dla kociąt posiadają pełnowartościowe, delikatne mięso np. indyka, rybę lub wołowinę. Kociętom można podawać również ugotowane podroby lub specjalne paszteciki. Jedzenie nie powinno zawierać również dodatku soli oraz barwników.

jaka karma dla malego kota

Jak często karmić kotka?

Małe kocięta potrzebują niewielkich porcji pokarmu, które podaje się parokrotnie w ciągu dnia. Z wiekiem pupila częstotliwość można zmniejszać, a wielkość porcji zwiększać. Kot powinien mieć zawsze dostęp do świeżej i czystej wody. Karmę dla kociąt najlepiej podawać o stałej porze w tym samym miejscu — pomoże to uregulować rytm dnia zwierząt oraz pozwoli zachować kontrolę nad ilością spożywanego posiłku. Jedzenie dla kotów dostępne jest w wielu wygodnych formach — mogą być to jednorazowe saszetki z odmierzoną porcją lub niewielkie puszki. Mokre karmy dla kociąt to produkty polecane dla młodych zwierzaków. Dostarczają im potrzebnych do prawidłowego rozwoju składników oraz mają odpowiednią dla zwierząt konsystencję. Niewielkie kawałki mięsa lub paszteciki są świetnym produktem dla zwierząt.

Mokra karma dla kotów — najważniejsze zalety

Mokre karmy dla kociąt mają wiele zalet. Na pewno jest to ich aromat oraz konsystencja. Kot może z łatwością zjeść pyszny posiłek, a zapach jedzenia sprawia, że zwierzę zjada wszystko do końca. Karmy mokre należy przechowywać po otwarciu w lodówce i zużyć w najbliższym czasie. Zwykle jednak są to produkty porcjowane — jedna porcja przypada na posiłek. Warto również zaznaczyć, że z reguły mokra karma ma mniej kalorii niż suche produkty. Karma zawiera spore ilości wody, co znakomicie nawadnia kota podczas posiłku. To też najlepszy produkt dla starszych kotków, które mają problemy z jedzeniem.