Żel do golenia

Żel do golenia

person-602971_640Golenie twarzy to codzienny rytuał większości mężczyzn. Jedni muszą się pozbyć zarostu ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, inni chcą po prostu czuć się elegancko w ciągu dnia. Zarówno jedni, jak i drudzy stają przed koniecznością wyboru kosmetyków do golenia, których będą używać.

Dlaczego odpowiednie kosmetyki są takie ważne?

Niezależnie od stosowanej metody, golenie może być traktowane jako zabieg pielęgnujący skórę twarzy mężczyzny. Dbanie o nią powinno stanowić podstawowy punkt codziennej pielęgnacji ciała. Należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach liczy się zadbany i elegancki wygląd. Ładnie wyglądająca twarz to nie tylko dobre samopoczucie, ale przede wszystkim wizytówka każdego mężczyzny. Obydwa znane sposoby golenia: na sucho bądź na mokro, mogą powodować podrażnienie skóry twarzy. Dlatego bardzo istotny jest dobór odpowiednich kosmetyków, które nawilżą i przyniosą ulgę suchej i napiętej skórze. Najlepiej zdecydować się na całą linię kosmetyków, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, np. marki Nivea. Posiadają one specjalną formułę, która zwiera składniki nawilżające, kompleks witaminowy oraz aloes chroniące przed wysuszeniem skóry. Wszystkie kosmetyki, niezbędne do prawidłowej pielęgnacji męskiej twarzy, jak np. krem po goleniu czy żel do golenia, znajdziemy na stronie http://www.niveamen.pl/produkty/Nawilzajacy-zel-do-golenia.

Jak prawidłowo się ogolić?

Jednym z podstawowych etapów golenia jest właściwe przygotowanie skóry twarzy, które większość mężczyzn niestety lekceważy. Niezależnie od metody golenia, w pierwszej kolejności należy umyć i oczyścić twarz. Najlepiej przy pomocy preparatów nie zawierających mydła, ponieważ wysusza ono skórę. Warto również raz na tydzień wykonać peeling twarzy. Usuwa on martwy naskórek, który blokuje odrastające włoski, dzięki czemu będą one już wrastać w skórę.
W kolejnym etapie golenia na zarost nakładana jest pianka, krem lub żel do golenia. Warto wcześniej zwilżyć twarz ciepłą wodą, która rozszerzy pory, przez co golenie będzie łatwiejsze i bardziej efektywne. Dokładne zmiękczenie zarostu pozwoli na ograniczenie wyprysków, podrażnień lub wysypki. Preparat do golenia powinien być nałożony najpierw nad górną wargą, potem na podbródek i szyję, a na końcu na policzki. Golenie natomiast powinno przebiegać w odwrotnej kolejności. Trzeba pamiętać, że zabieg ten powinien być przeprowadzany w kierunku, w którym rośnie włos. W żadnym wypadku na odwrót. Najlepiej wykonywać wolne, precyzyjne ruchy. Unikniemy w ten sposób podrażnienia skóry. Warto przed każdym goleniem sprawdzić stan maszynki lub żyletki. Tylko cienkie i ostre ostrza skutecznie usuwają zarost.

Po goleniu konieczne jest nawilżenie

Po skończonym goleniu trzeba obowiązkowo nawilżyć skórę twarzy. Można w tym celu użyć preparatów łagodzących podrażnienia, tj. płyn po goleniu lub balsam. Jednak lepsze efekty otrzymamy stosując kremy nawilżające. Nakłada się je na twarz zaraz po usunięciu resztek kosmetyku do golenia. Kremy, dzięki swojej konsystencji umożliwiają szybkie nakładanie. Zawierają cenne dla męskiej skóry składniki, które nawilżają i regenerują twarz.

Dobry żel do golenia pomaga przeciwdziałać wysuszeniu i napięciu skóry, a dodatkowo chroni ją przed mikrozacięciami i podrażnieniami. Natomiast regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków regenerujących i nawilżających po goleniu sprawia, że skóra staje się mniej podatna na podrażnienia i jest bardziej elastyczna. Dzięki temu proces starzenia się skóry zostaje opóźniony, co dla współczesnego mężczyzny ma duże znaczenie.