Wnętrza bliskie naturze

Wnętrza bliskie naturze

Wnętrza bliskie naturze

W dzisiejszych czasach wiele ludzi żyje w codziennym pędzie, nie mając czasu na nic, nawet na porządny relaks oraz odpoczynek. Dlatego coraz więcej ludzi chcąc mieć namiastkę przyrody w swoim lokum, decyduje się na wprowadzenie trochę przyrody do wnętrz. Kojące barwy czy naturalne drewno, to coś co przywodzi na myśl spokój lasu i odpoczynek na łonie natury.

 Jak przemycić trochę natury do swoich wnętrz?

Jeżeli chcemy, aby nasze wnętrza miały naturalny charakter i stworzyły naszą oazę, w której można odpocząć po ciężkim dniu, trzeba wybrać naturalne materiały oraz barwy, które kojarzą się z przyrodą. Drewno, skóra i szkło – to coś co powinno znaleźć się w każdym pomieszczeniu, które chcemy urządzić bliżej natury. Najlepiej, aby wnętrza takie były przestronne i przejrzyste, bez niepotrzebnych dekoracji i bibelotów, które zagracałyby przestrzeń. A co z kolorami? Te, które najbardziej przywodzą na myśl przyrodę to ciepłe brązy i beże oraz zieleń. 

Jakie dekoracje? 

Znudzeni tradycyjnymi ozdobami, takie jak np. obrazy, możemy wybrać dekoracje z poroża jelenia czy łopat łosia. Nadadzą wnętrzom niepowtarzalny charakter, odzwierciedlając przy tym miłość do natury. Wprowadzają do wnętrz harmonię i sprzyjają wypoczynkowi. Wygoda kanapa z łopat łosia, obita skórą – nie tylko będzie ciekawym elementem w salonie, ale też wygodnym miejscem do relaksu, przywodzącym na myśl spokój lasu. A ściany mogą przyozdobić wspaniałe grawerunki wykonane na łopatach łosia, które przedstawiają nie tylko sceny z polowań, ale zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Patrząc na takie dzieło sztuki, które zostało wykonane z niezwykłą starannością i precyzją, można niemalże poczuć się jakbyśmy sami byli w środku tej sceny! Czy można chcieć czegoś więcej?

Dekoracje tego typu jednak nadal budzą wiele kontrowersji, ponieważ kojarzą się głównie z trofeami myśliwskimi. Można więc każdego uspokoić, bo do ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę! Producent wyrobów tego typu, używa tzw. zrzutów, czyli poroża, które zwierzyna zrzuca co roku. A sklep ma też własny skup poroża https://antlabo.pl/