sesja zdjeciowa

Zdjęcia korporacyjne, które pomogą nam odnieść sukces w biznesie

sesja zdjeciowaZdjęcia korporacyjne są jedną z najlepszych rzeczy, które możemy zrobić dla swojego zespołu pracowników. Profesjonalny fotograf biznesowy jest w stanie oddać na zdjęciach pozytywną energię pracujących z nami osób, które są w rzeczywistości najcenniejszym zasobem firmy. Czym dokładnie są zdjęcia korporacyjne i jakie efekty możemy dzięki nim uzyskać?

Zdjęcie: Agata Wartak, Fotograf biznesowy:  Krzysztof Zaleski

Kreowanie wizerunku w oczach potencjalnych klientów

Współcześnie mało która firma ma przez cały czas bezpośredni kontakt z odbiorcami swoich produktów i usług. Przenosimy nasze działalności do sieci, co pozwala nam na pozyskanie klientów i partnerów biznesowych z odległych stron świata. Nie widzimy ich na co dzień (często nie mamy okazji poznać się osobiście), jednak oni mają potrzebę wiedzieć kim jesteśmy (w wielu wypadkach jest to niezbędnym warunkiem podjęcia współpracy). Tu z pomocą przychodzą zdjęcia korporacyjne, które pozwalają nie tylko na oddanie naszej powierzchowności, ale przede wszystkim – przedstawienie nas i naszego zespołu jako prawdziwych profesjonalistów w swojej branży.

Wielkim atutem zdjęć korporacyjnych jest fakt, że nie tylko ukazują nas w pozytywnym świetle, ale są zapisem energii, która może przyciągać do nas innych ludzi.

Zdjęcia korporacyjne, z którymi odniesiemy sukces

Należy zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie fotografie będą pracowały na nasz sukces. Zdjęcia wykonane przez osobę, która nie zna się na swoim fachu mogą sprawić, że zostaniemy uznani za osoby niewiarygodne i stracimy potencjalnych klientów.

Dobre zdjęcia korporacyjne zespołu pracowników powinny być utrzymane w jednolitym klimacie. W zależności od potrzeb i charakteru naszej działalności możemy zdecydować się na fotografie świeże i dynamiczne lub spokojne i dostojne. Dobry fotograf wie, które zdjęcia będą bardziej odpowiednie dla prowadzonej przez nas działalności (profesjonalne zdjęcie korporacyjne może się bardzo różnić w zależności od branży, w której działa klient).

Zdjęcia korporacyjne bez stresu

Sesje zdjęciowe dla wielu pracowników wiążą się z ogromnym stresem. Duża część ludzi uważa się za osoby niefotogeniczne. Nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu i nie lubimy być oceniani, dlatego jak ognia unikamy sesji. Tymczasem doświadczony fotograf korporacyjny doskonale zdaje sobie sprawę, że dobre zdjęcie można zrobić każdemu (niezależnie od tego jak wygląda ta osoba). Pamiętajmy, że gdy trafimy na fotografa, który przekonuje nas, że jesteśmy niefotogeniczni lub wmawia nam, że zdjęcia są w porządku, tylko my nie lubimy siebie – powinniśmy jak najszybciej uciekać. Człowiek ten nie jest profesjonalistą, a jego zdjęcia mogą nam bardzo zaszkodzić. Jeżeli intuicja podpowiada nam, że dana fotografia nie jest odpowiednia – powinniśmy jej posłuchać i poszukać kogoś, kto sportretuje nas w satysfakcjonujący sposób.

Najlepsi fotografowie korporacyjni zdają sobie sprawę, że muszą być nie tylko artystami, ale również dobrymi psychologami. Jest to szalenie ważne, ponieważ samopoczucie osoby fotografowanej ma ogromny wpływ na końcowy efekt sesji. Pozytywna, przyjacielska atmosfera podczas zdjęć pozwoli wyeliminować stres nawet u najbardziej sceptycznych modeli i sprawi, że sesja stanie się dla nich ciekawym doświadczeniem.

Przygotowania do zdjęć korporacyjnych

Fotograf poinformuje nas w jaki sposób powinniśmy przygotować się do zdjęć. Dostaniemy też wskazówki jak pozować, żeby wyglądać na fotografiach jak najkorzystniej.

Wspólnie z fotografem ustalimy jaka garderoba będzie najbardziej odpowiednia dla nas i naszych pracowników. Zdecydujemy też o miejscu sesji zdjęciowej i stworzymy jej harmonogram.