Zadbaj o karoserię Twojego samochodu!

Zadbaj o karoserię Twojego samochodu!

Zadbaj o karoserię Twojego samochodu!

Nawet starsze auto może prezentować się niezwykle dobrze, jeśli o nie zadbamy. Mowa tu nie tylko o tapicerce, silniku czy wewnętrznych mechanizmach, ale przede wszystkim o karoserii. Jak o nią zadbać, by nieco odmłodzić samochód?

Mycie to podstawa!

Oczywiście czynności pielęgnacyjne powinniśmy rozpocząć od mycia. Lakier powinien być myty regularnie i dokładnie. O to oczywiście pomogą nam zadbać odpowiednie produkty. W sklepach motoryzacyjnych czy na stacjach możemy kupić m. in. szampony dostosowane do rodzaju lakieru, gąbki do mycia, wiadra czy irchę do osuszania. Właściwie te rzeczy wystarczą, by dokładnie wyczyścić karoserię. Musimy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Korzystajmy z produktów przeznaczonych do lakieru, a nie z domowych detergentów, które używamy do mycia kuchni czy łazienki. Mogą one bowiem zawierać substancje, które zmatowią lub uszkodzą lakier. W czasie mycia regularnie płuczmy gąbkę, by nie porysować lakieru np. drobinkami piasku. Po umyciu samochód musimy dokładnie spłukać wodą i wytrzeć do sucha. W przeciwnym razie wszelkie preparaty pielęgnacyjne, które będziemy stosować później, mogą rozmazywać się na lakierze.

Czynności pielęgnacyjne

Jeśli już dokładnie umyliśmy auto, sprawdźmy, czy nie ma żadnych rys. Z mniejszymi rysami bez problemu poradzimy sobie przy pomocy pasty polerskiej. Możemy też użyć specjalnych mazaków, jednak niekoniecznie są one trwałe. Kolejnym krokiem do lśniącej karoserii jest oczywiście polerowanie. Możemy to zrobić w salonie lub samodzielnie przy pomocy gąbki i pasty polerskiej lub pada polerskiego. Zanim przystąpimy do polerowania, zabezpieczmy taśmą wszystkie nielakierowane części nadwozia. Ostatni etap to pokrycie karoserii woskiem. Do wyboru mamy różne preparaty w formie mleczek, płynów czy past. Oczywiście dobór odpowiedniego specyfiku zależy w głównej mierze od rodzaju oraz koloru lakieru. Jedno jest pewne, jeśli kupimy preparat dobrej jakości (najlepiej z naturalnym woskiem), nie będziemy musieli go tak często stosować.

Mieszkacie w okolicach Wrocławia i szukacie lakiernika? Zajrzyjcie na stronę: http://www.impwar.pl/.