Kiedy warto wynająć samochód?

Kiedy warto wynająć samochód?

Kiedy warto wynająć samochód?

Wakacje już się rozpoczęły, a więc nadszedł również czas na wakacyjne wyjazdy. Niezależnie od celu podróży, z pewnością wiele osób skorzysta z własnego samochodu. Ci, którzy nie mają takiego wyboru, pojadą pociągiem, autokarem, polecą samolotem albo wynajmą auto w wypożyczalni. Kiedy wynajem samochodu jest dla nas opłacalny?

Wyjazdy za granicę

Jeśli wybieramy się w dłuższą podróż za granicę, samochód może być naprawdę dobrym pomysłem. Tym bardziej, kiedy w danym państwie jest naprawdę dużo fajnych miast, które warto odwiedzić. Jeśli jesteśmy nastawieni typowo na zwiedzanie, auto z pewnością będzie bardziej komfortowym środkiem transportu niż autobus czy pociąg. Będąc na wakacjach we Włoszech, z pewnością chcielibyśmy odwiedzić Rzym czy Wenecję. Nie mając samochodu jesteśmy przede wszystkim ograniczeni czasowo. Rozkłady jazdy minibusów czy lokalnych pociągów nie zawsze nam pasują. Czasem potrzebujemy zdążyć na kolację do hotelu, ale wtedy musimy wybierać pomiędzy dużo krótszą wycieczką albo niezjedzeniem kolacji. Mając auto możemy rozplanować sobie wszystko tak, by zdążyć pozwiedzać i nie spóźnić się na posiłek.

Długie wycieczki z plecakiem

Podajmy tu najprostszy przykład – Zakopane. Jak wiadomo, z centrum zakopanego do Morskiego Oka jest spory kawałek. Jazda napchanym busem z dużym plecakiem, w którym chowamy prowiant, obuwie na zmianę czy jakąś kurtkę, z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Wynajem samochodu zapewni nam więc wygodę, możemy podróżować gdzie chcemy, nawet z dużym plecakiem. I nie będziemy musieli się martwić, że kupione gdzieś na szlaku pamiątki dodatkowo nas obciążą.

Dłuższy urlop

Jak wiadomo, wypożyczenie samochodu na dwa tygodnie będzie opłacało się nam bardziej niż wynajem na kilka dni. Wówczas cena za dobę znacznie się zmniejszy. Jednak jeśli mimo wszystko chcemy wyjechać tylko na weekend, bardziej opłacalne będzie wypożyczenie auta od czwartku do niedzieli niż np. od piątku do niedzieli. A jeśli szukacie samochodu w Oświęcimiu, sprawdźcie wypożyczalnia samochodów Oświęcim: www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-oswiecim.