Z jaką technologią wybrać telewizor?

Z jaką technologią wybrać telewizor?

jaki-telewizor-oledDecyzję o zakupie nowego telewizora podejmujemy zwykle łatwo. Problemy zaczynają się wtedy, gdy musimy wybrać konkretny model. Na rynku znajduje się ich wiele, a każda firma stosuje coraz nowocześniejsze technologie – Super UHD, 4K TV, OLED czy Acoustic Surface. Podpowiadamy, które topowe modele warto rozważyć.

Nowoczesny telewizor sprawi, że oglądanie filmów czy koncertów w domowych czterech ścianach nabierze nowego sensu i doda wrażeń. Piękny i wyjątkowo ostry obraz, bogata paleta barw, nowoczesny design i technologia to tylko kilka z zalet dostępnych na rynku modeli. Telewizor OLED, 4K, a może jeszcze inny? Poniżej prezentujemy wybrane z nich.

OLED vs QLED

Mimo że technologia LCD bardzo długo święciła triumfy, telewizory OLED oparte na organicznych diodach emitujących światło, mogą zająć pozycję lidera najbliższych lat. Wojnę o pozycję lidera prowadzi dwóch ogromnych producentów – OLED vs QLED to ostatnio największy dylemat kupujących. Telewizory OLED otrzymały najwyższe oceny jakości obrazu – ponoć ze wszystkich jak dotąd testowanych telewizorów na świecie.

Na jakie konkretne modele zwrócić uwagę?

Oczywiście wiele zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Jakość zależy od producenta, zastosowanej technologii, ale także ceny. Nie znajdziemy po prostu najlepszego modelu na rynku, lecz możemy dobrać idealny do naszych potrzeb i możliwości. Poniżej prezentujemy trzy wybrane modele za około 8-9 tysięcy złotych. Dla jednych będą najlepsze telewizory OLED, inni mogą wybrać konkurencyjny sprzęt. 

LG OLED55B6J

W trakcie wyboru sprzętu  warto rozważyć telewizor LG OLED55B6J. Jego zalety to m.in. płaski 55-calowy ekran, wspaniała, głęboka czerń, czy duży współczynnik kontrastu. LG OLED wyróżnia wyraźny obraz również pod kątem, szeroka paleta barw, jednolita biel oraz rewelacyjna ostrość w trybie HDR i niezwykła płynność ruchu. Trzeba wspomnieć też o znakomitym brzmieniu i stylowym wyglądzie, co dla wielu z nas ma znaczenie. Telewizor OLED będzie świetnym wyborem przede wszystkim dla osób ceniących sobie niesamowitą jakość obrazu i dźwięku w trakcie oglądania filmów akcji i spektakularnych koncertów oraz podczas długich rozgrywek w ulubione gry wideo.

Sony KD-65XE8577

Do firm próbujących zrewolucjonizować rynek należy też Sony. Model Sony  KD-65XE8577 gwarantuje zapierające dech w piersiach obrazy i stylowe wzornictwo w pięknej, aluminiowej ramie. Będzie odpowiedni dla szukających świetnej jakości sprzętu, ale zarazem wizytówki salonu. Wyposażony w nowoczesny 4K HDR Processor X1 zapewnia dynamiczną rozdzielczość, znakomity kolor, naturalność i jasność, a tym samym realistyczne wrażenia z oglądanych filmów.

Wśród istotnych funkcji należy wymienić technologię TRILUMINOS Display odpowiadającą za pełną gamę barw i platformę Android TV do obsługi nie tylko filmów, ale też gier czy połączeń. Dodatkowo, w podstawie można ukryć niesforne i plączące się zazwyczaj kable od kilku sprzętów.

Panasonic TX-65EX700E

Telewizory OLED mają wielu zwolenników. Choć do sprzętów firmy Sony nie trzeba przekonywać, na rynku liczy się też Panasonic. Seria EX700 to żywy obraz 4K HDR i liczne tzw. inteligentne funkcje. W tym modelu docenimy też możliwość prostego udostępniania materiałów, precyzyjne odwzorowanie realistycznych barw dzięki 4K HDR i zaawansowanemu przetwarzaniu obrazu, intuicyjny dostęp do interesujących nas treści, płynny ruch oraz niewiarygodną wierność barw czy szerokie spektrum kolorów.

Nie warto rozważać – OLED vs QLED – lecz skupić się na naszych potrzebach i możliwościach finansowych i dokonać najlepszego dla nas wyboru.