wykonczenie mieszkania pod klucz

Wykończenie pod klucz – dlaczego warto z niego skorzystać?

mieszkanie pod klucz co zyskamyZakup mieszkania to szereg decyzji. Wybieramy nie tylko, gdzie dokładnie i w jakim metrażu pragniemy zamieszkać – mamy również różne możliwości, jeżeli chodzi o wykończenie wnętrza i jego aranżację. Decyzja o kupnie nowego mieszkania nie musi oznaczać zrobienia wszystkiego od zera na własną rękę. Pomocnym i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest wykończenie mieszkania “pod klucz”. Co to w zasadzie oznacza i dlaczego warto rozważyć opcję tego typu? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Spis treści:

Wykończenie mieszkania pod klucz – na czym polega?
Wykończenie mieszkania pod klucz – ile kosztuje?
Wykończenie mieszkania pod klucz – co zyskamy?

Wykończenie mieszkania pod klucz – na czym polega?

mieszkanie pod klucz

Nowe mieszkanie nie musi być synonimem gołych ścian, a zatem konieczności wielomiesięcznego wykończenia wnętrz. Pozwala na to usługa kompleksowego urządzenia wnętrz oferowana przez firmy deweloperskie, np. Urządzamy pod klucz. Tzw. mieszkanie pod klucz to w praktyce wnętrze odpowiednio zaaranżowane i przystosowane w zasadzie już do wprowadzenia się. Wykończenie mieszkania pod klucz to rozwiązanie, dzięki któremu otrzymujemy lokal kompleksowo wykończony i zaopatrzony we wszystkie niezbędne elementy.

W oddawanym przez firmę wykończeniową wnętrzu pomalowane są ściany, zamontowane drzwi, położone podłogi i płytki. Łazienka i kuchnia są gotowe do użytku. Oczywiście, standard i styl aranżacji oraz zakres wyposażenia może wyglądać nieco inaczej, w zależności od wybranej opcji – oferowane są pakiety wykończeniowe: od podstawowego, po wysoce komfortowe i najwyższej jakości. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że wykończone przez firmę zewnętrzną mieszkanie staje się coraz poważniejszą alternatywą dla mieszkań w stanie deweloperskim, które to trzeba samodzielnie zaprojektować, zaaranżować i wyremontować.

Wykończenie mieszkania pod klucz – ile kosztuje?

Mieszkanie pod klucz wydaje się być zatem bardzo kuszącą opcją. Często jednak nie bierzemy jej pod uwagę z obawy przed kosztami takiej kompleksowej usługi. Obawiamy się jednak niesłusznie. Wykończenie pod klucz często okazuje się być tańsze niż samodzielne wykończenie nowego lokalu! Wszystko rzecz jasna zależy od użytych materiałów, metrażu mieszkania oraz wielu innych czynników – jednak to właśnie deweloperzy mają dostęp do najkorzystniejszych cen, tak jeśli chodzi o usługi ekip remontowych, jak i o materiały budowlane i wykończeniowe.

Wykończenie mieszkania pod klucz – co zyskamy?

mieszkanie pod klucz co zyskamyJak już wspomnieliśmy, mieszkanie urządzone pod klucz może się okazać w ogólnym rozrachunku tańsze niż samodzielne wykończenie i aranżacja mieszkania. Oszczędność finansowa nie jest jednak jedyną korzyścią! Wybierając opcję mieszkania gotowego do zamieszkania oszczędzamy przede wszystkim czas. Koordynowanie ekipą remontową, wybór materiałów i planowanie dalszych kroków pochłaniają mnóstwo czasu i energii. Szczególnie dotyczy to osób nie mających jeszcze doświadczenia w urządzaniu wnętrz – choć niewątpliwie jest to satysfakcjonujące zajęcie, trzeba mieć na uwadze, że niejednokrotnie mogą pojawić się nieprzewidziane sytuacje stresowe.

Brak wpływu na ostateczny wygląd mieszkania przy wybraniu opcji urządzenia pod klucz to jedynie mit. Szerokie możliwości w ramach konkretnych rozwiązań i ich standardu pozwala na stworzenie przestrzeni dostosowanej do naszych potrzeb, zarówno tych funkcjonalnych, jak i estetycznych. A przy tym jesteśmy zwolnieni z wielu formalności i odpowiedzialności. Jeżeli zatem zależy nam na sprawnym wykończeniu mieszkania i przeprowadzce, koniecznie sprawdźmy opcję mieszkania pod klucz!