dieta i trener online

Jak znaleźć odpowiednią dietę i trenera online?

dieta i trener onlineJeżeli chcesz zrobić pierwszy krok w stronę zdrowego stylu życia, powinieneś przyjrzeć się temu, co jesz i zacząć regularnie ćwiczyć. Takie zmiany mogą uchronić cię przed wieloma poważnymi dolegliwościami i ciągle przybywającymi, zbędnymi kilogramami. Dobrym początkiem przyswojenia nowych, sprzyjających zachowaniu formy nawyków jest dieta online połączona z treningiem. Na co zwrócić uwagę, wybierając taki plan żywieniowy i ćwiczenia dla siebie?

Cukrzyca, problemy z krążeniem i nowotwory to tylko niektóre skutki nieprawidłowych zwyczajów żywieniowych. Z danych NFZ i GUS wynika, że już co drugi Polak ma kilka nadprogramowych kilogramów, a trzy na pięć osób zmagają się z nadwagą. O to, aby przybrać na wadze nietrudno, natomiast jej redukcja i utrzymanie na prawidłowym poziomie może okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego też warto zadbać o siebie, zgłosić się do specjalisty i zdać na porady dietetyka.

  • Plan treningowy i zdrowa dieta online vs tradycyjne odchudzanie

Dużo pracujesz, masz mnóstwo obowiązków, a porady dietetyka kojarzą Ci się z mało interesującym jadłospisem? W takim razie zdrowa dieta online pomoże ci „odczarować” dbanie o siebie i utratę kilogramów! Jeśli postawisz na specjalistę od zdrowych przyzwyczajeń, który stworzy dopasowany do ciebie plan treningowy online, to powrót do formy będzie kojarzył się ci jedynie z przyjemnością! Nie powinno też martwić cię to, ile kosztuje dieta układna z myślą o twoich potrzebach.

Wizyty w gabinecie dietetyka kosztują sporo i nie zawsze będziesz miał czas, aby z nich skorzystać. Ponadto jeśli spróbujesz odchudzać się na własną rękę, możesz skusić się na „magiczne” specyfiki mające pomóc ci w schudnięciu i osiągnięciu szczupłej sylwetki bez wysiłku. Natomiast ćwiczenia na siłowni bez profesjonalnego wsparcia często przynoszą mizerne efekty. Dlatego dobór diety online i optymalnego, ułożonego dla ciebie planu treningowego to wygodne, niedrogie rozwiązanie – należy jedynie wiedzieć, na co się zdecydować.

Jaka dieta online i trener będą najlepsi? Na to musisz zwrócić uwagę!

  • Doświadczenie ma znaczenie

Nie powierzaj swojego zdrowia osobie, która nie ma ani specjalistycznej wiedzy, ani stażu w układaniu diet czy planów ćwiczeń. Powinna ona móc pochwalić się osiągnięciami i tym, że jest zaangażowana w propagowanie zdrowego stylu życia jak np. Akop Szostak – https://akopszostak.com/dieta-online/.

  • „Dieta cud” to mit

Od razu zrezygnuj ze współpracy z kimś, kto obiecuje ci spektakularne efekty w ciągu kilku dni czy tygodni. Wdrażanie dobrych nawyków i chudnięcie to proces, który musi zachodzić stopniowo.

  • To, co jesz, musi ci smakować!

Jeśli chcesz być pewnym tego, że nie zrezygnujesz z diety online, powinna ona być dopasowana zarówno pod kątem twojego zdrowia, jak i preferencji smakowych. Jadłospis powinien być ułożony tak, aby dania można było zamieniać na inne – brak nudy to większe szanse na trzymanie się postanowień!

  • Wymagające, ale nie katorżnicze ćwiczenia

Zgodnie z rekomendacją WHO dorosłe osoby powinny ćwiczyć minimum przez 150 minut tygodniowo. Dobry trener online przeanalizuje twoje możliwości, oceni twój stan zdrowia i zdecyduje, czy powinieneś trenować odrobinę mniej, czy nieco więcej. Dostarczy też ci dokładnych instrukcji na temat tego, jak wykonywać ćwiczenia.

Pamiętaj również, że nawet z trenerem online i specjalistą, który układa twój plan żywieniowy, powinieneś mieć jak najlepszy kontakt. Warto, abyś mógł do niego zadzwonić, porozmawiać o swoich postępach czy o wątpliwościach.