Sypialnia w łowieckim stylu

Sypialnia w łowieckim stylu

Sypialnia w łowieckim styluSypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu, bo to tam odpoczywamy oraz relaksujemy się po każdym dniu. Jej urządzenie zależy od upodobań i stylu jaki panuje w domu, a aranżacja ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Zapaleni łowczy rozprzestrzenią swoje gusta na cały dom, dlatego również w aranżacji sypialni kierują się stylem myśliwskim.

Każdy, kto chociaż raz urządzał wnętrza, zastanawiał się jak należy urządzić sypialnię, aby była ciepła i przytulna. Efekt końcowy zależy nie tylko od mebli, ale również od kolorów ścian, dekoracji oraz odpowiedniego oświetlenia. Wszystko to razem tworzy klimatyczne miejsce gdzie z przyjemnością można odpocząć po ciężkim dniu i nabrać sił przed kolejnym porankiem.

Sypialnia w myśliwskim stylu 

Słysząc słowa „styl myśliwski”, od razu staje nam przed oczami obraz różnego rodzaju trofeów rozmieszczonych na ścianach. Jest to jego najbardziej klasyczna wersja i wprowadzając styl myśliwski do swojej sypialni, nie oznacza to, że mamy powiesić skóry czy poroża na ścianach. Dziś styl myśliwski we wnętrzach przybrał nieco łagodniejszą wersję, to przede wszystkim stonowane kolory odnoszące się do barw ziemi – jak odcienie zieleni, beże i brązy. A w aranżacji takich wnętrz królują naturalne materiały, jak drewno czy skóra. Dlatego elementy stylu myśliwskiego można śmiało wprowadzić również w sypialni. Kolory ziemi idealnie będą pasować na ścianach – beże to odcienie w sam raz do tego pomieszczenia, ponieważ wpływają kojąco na nasz nastrój. A na ich tle możemy ustawić meble o dekoracji snycerskiej (czyli rzeźbione) nawiązującej do myślistwa, na przykład ze scenami z polowania. A obdarte z farby będą sprawiać wrażenie starszych niż są. Uzupełnieniem całości będą meble z poroża https://antlabo.pl/pl/c/Meble/16 – małe szklane stoliki z poroża jelenia sprawdzą się w roli szafek nocnych.

Jakie oświetlenie?

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór oświetlenia, które ma nie tylko zastępować naturalne światło, ale też stworzyć przytulny klimat. W sypialni w myśliwskim stylu jest to troszkę trudniejsze zadanie, ponieważ całość musi się komponować z resztą. Na szczęście styl ten jest coraz popularniejszy i możemy wybierać wśród ogromnego rodzaju dodatków. Żyrandol z poroża oraz lampki nocne z poroża, dodadzą wnętrzu elegancji i podkreślą niebanalny styl pomieszczenia.