odpady biodegradowalne

Na co zwrócić uwagę, wybierając pojemnik na odpady biodegradowalne?

odpady biodegradowalne

Odpady bio należy segregować, ponieważ mogą one wtedy trafić do kompostowni, gdzie są odpowiednio przetwarzane i nie stanowią zagrożenia dla środowiska. W jaki sposób powinno się przechowywać odpady biodegradowalne przed przekazaniem ich do firmy komunalnej?

Jak przechowywać odpady biodegradowalne?

Sposób przechowywania odpadów biodegradowalnych, na przykład jak skoszona trawa, gałęzie drzew, obierki po warzywach, jest zależny głównie od zasad obowiązujących w danej gminie czy mieście.

Najczęściej wytwórcy odpadów muszą umieścić je w specjalnym worku albo zastosować pojemnik na odpady biodegradowalne.

Należy pamiętać o tym, że odpady bio mogą przyciągać owady i szkodniki, dlatego też duże znaczenie ma ich odpowiednie zabezpieczenie, na przykład przez zamknięcie. Warto też umieszczać je z dala od budynku, ponieważ mogą one powodować nieprzyjemny zapach.

Pojemnik na odpady biodegradowalne – jak wybrać?

Gdy konieczne jest zaopatrzenie się w pojemnik na odpady biodegradowalne, warto wtedy zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii. Oto one:

1. Pojemność kubła na odpady biodegradowalne

Tego typu pojemniki są obecnie oferowane w różnych pojemnościach. Najczęściej wynoszą one od około 120 litrów do nawet ponad 1000 litrów.

Zwykle dla gospodarstw domowych wybiera się pojemniki mające 120 lub 240 lirów. Większe pojemniki używane są wtedy, gdy planuje się wytwarzanie dużej ilości tych odpadów, na przykład ma się dużą działkę, która jest regularnie koszona.

2. Wyposażenie pojemnika na odpady biodegradowalne

Aby wygodnie przechowywać i transportować odpady tego typu, warto zdecydować się na pojemnik wyposażony w kółka oraz dodatkowo w ruchomą wkładkę w środku, która ułatwia usuwanie zabrudzeń przez oddzielenie wilgoci.

Dodatkowym atutem będą perforacje na pojemniku, ponieważ zapewniają one wtedy właściwy przewiew powietrza i powodują, że odpady szybciej się wysuszają.

3. Kolor pojemnika na odpady biodegradowalne

Do oznaczania odpadów biodegradowalnych wykorzystuje się kolor brązowy. Wobec tego warto wybrać brązowy pojemnik na odpady biodegradowalne, aby od razu było wiadomo, do czego jest on przeznaczony.

Gdzie zakupić pojemnik na odpady bio?

Gdy konieczny jest pojemnik na odpady biodegradowalne, można dzisiaj zakupić go bez problemów w różnych firmach.

Przede wszystkim warto sprawdzić ofertę producentów, ponieważ to właśnie u nich ceny są najniższe. Wielu z nich prowadzi także sprzedaż internetową, dlatego pojemnik można wtedy otrzymać w kartonie wprost do domu.

Również pojemnik na odpady biodegradowalne można dostać w popularnych marketach budowlanych, sklepach ogrodniczych, a także sklepach sprzedających wyposażenie komunalne.