Wizyta u seksuologa - jak się do niej przygotować?

Wizyta u seksuologa – jak się do niej przygotować?

Kiedy życie seksualne nie daje takiej satysfakcji jak wcześniej i w łóżku przestaje się układać, tylko mały procent par decyduje się na to, aby szukać pomocy u specjalisty. Jest to bardzo dobra decyzja, a przed wizytą warto odpowiednio się przygotować. Jak właściwie wygląda przebieg takiej wizyty i czego możemy się spodziewać w gabinecie? 

Razem czy osobno?

Nieważne który z partnerów ma problem – na pierwszą wizytę najlepiej udać się razem. Na początku każda para może czuć się lekko skrepowana i zawstydzona, ale dobry seksuolog Częstochowa http://andrzejkubat.pl/ tak poprowadzi przebieg spotkania, że zażenowanie szybko minie. Dyskretnie wypyta o to kiedy pojawiły się problemy oraz o to czy w związku pojawiły się jakieś zmiany. Po spotkaniu w trójkę, lekarz zaprosi każdego z partnerów na indywidualne rozmowy. 

Jak się przygotować? 

Aby nic nam nie umknęło z głowy, warto przed wizytą zapisać wszystko to co nas niepokoi, nie tylko problemy, ale też nasze odczucia. Przed pierwszą wizytą każdemu towarzyszy lekki stres, to najzupełniej normalne, dlatego może nam ulecieć z głowy większość spraw, o które chcieliśmy lekarza zapytać. Kiedy wszystko sobie spiszemy – będziemy mieć pewność, że nic nam nie umknie z głowy. Dobrze też wziąć ze sobą wyniki wszystkich badań, które były robione w przeciągu ostatniego roku. Trzeba wiedzieć, że problemy z seksualnością mają nie tylko podłoże psychiczne, ale mogą wynikać np. z przyjmowania niektórych leków. 

Jak wygląda taka wizyta? 

Jak podczas wizyty u każdego innego specjalisty, na początku lekarz musi przeprowadzić wywiad. Zapyta więc o to kiedy pojawiły się problemy i jak one wyglądają. Zapyta też o relacje z partnerem, pamiętajmy, aby odpowiadać szczerze i bez wstydu na każde pytanie! Przyszliśmy przecież uzyskać pomoc. Lekarz zapyta też o stan zdrowia, o to czy chorujemy, czy bierzemy jakieś leki – tu właśnie będą bardzo pomocne wyniki badań. Panie podczas takiej wizyty nie muszą się rozbierać, ale u mężczyzn lekarz może będzie chciał obejrzeć intymne części ciała, aby sprawdzić czy nie ma takich schorzeń jak np. przepuklina czy żylaki jąder.