Wypożyczanie samochodów - o co najczęściej pytamy?

Wypożyczanie samochodów – o co najczęściej pytamy?

all-wheel-drive-299772_960_720Każdy, kto wypożycza samochód po raz pierwszy, z pewnością ma dużo pytań i wątpliwości, na które chciałby znaleźć odpowiedź. Chcemy być pewni, że w razie czego, zostaniemy o wszystkim poinformowani. Na szczęście tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania w kwestii wynajmu auta.

Jakie dokumenty będą mi potrzebne do wypożyczenia samochodu?

Oczywiście najważniejsze jest prawo jazdy. Co ciekawe, niektóre wypożyczalnie żądają, by kierowca miał prawko od minimum roku albo i dłużej, w zależności od klasy wypożyczanego samochodu. Drugi ważny dokument przy wynajmie samochodu to oczywiście dowód tożsamości. Niestety samo prawko nie wystarczy – musimy mieć jeszcze dowód osobisty lub paszport. Trzeci dokument, który musimy posiadać, to karta kredytowa. To na niej zostaną zablokowane środki w przypadku wymaganej kaucji za wypożyczany samochód.

Ile muszę mieć lat, by wypożyczyć auto?

W Europie jest to minimum 21 lat. Należy jednak pamiętać, że to również zależy od klasy samochodu – im wyższa, tym minimalny wiek rośnie. Zwykle w przypadku droższych samochodów jest to 23 lub 25 lat. Pamiętajmy także, że niektóre wypożyczalnie pobierają opłaty od młodych kierowców – np. poniżej 25 roku życia.

Czy wynajmowany samochód jest ubezpieczony?

Zwykle w cenie wynajmu znajdują się podstawowe pakiety ubezpieczeń OC i AC. Jednak nie zawsze gwarantują nam pewność, że w razie wypadku będziemy zwolnieni z opłat. Warto więc przejrzeć dokładnie wszystkie oferty ubezpieczeń i ewentualnie wykupić jakieś dodatkowo.

Co zrobić zanim zwrócimy auto?

W większości wypożyczalni musimy oddać auto z zatankowanym do pełna bakiem. Taki układ jest dobry, ponieważ w przeciwnym wypadku, jeśli nie zatankujemy samochodu, będziemy musieli dodatkowo zapłacić – zwykle więcej niż gdybyśmy sami tankowali. Warto również dokładnie przepisać stan licznika z chwili odbioru i zwrotu. Jeśli w czasie wynajmu doszło do jakiegokolwiek uszkodzenia samochodu, od razu róbmy zdjęcia i natychmiast zgłośmy do wypożyczalni.

Jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Katowice-Pyrzowice lotnisko, wejdź na stronę: https://www.yourcar.pl/.