Wielkie serca kontra wielkie opony podczas Reebok Tire Flip

Wielkie serca kontra wielkie opony podczas Reebok Tire Flip

reebok
Ani grad ani wiatr nie zniechęciły zawodników sobotniego Reebok Flip Tire do podjęcia sportowego wyzwania na rzecz osób potrzebujących. Ogromna opona była wymagającą siły i koncentracji próbą, jednak mimo wysoko zawieszonej poprzeczki, w czasie zawodów została ona przerzucona łącznie na dystansie blisko 5 kilometrów!

18 kwietnia miłośnicy CrossFitu i przyjaciele marki Reebok zmierzyli się w charytatywnej rywalizacji z gigantyczną oponą podczas Reebok Tire Flip, zorganizowanym na placu przed CH Arkadia w Warszawie. Zadaniem zawodników było przerzucenie jej na dystansie 100 metrów. Towarzyszące zawodom hasło Be More Human motywowało uczestników do aktywności fizycznej, poprzez którą stają się po prostu lepszymi osobami: lepszymi rodzicami, lepszymi szefami, lepszymi nauczycielami, lepszymi parterami oraz ogólnie silniejszymi wersjami samych siebie.

Zmagania uczestników tylko potwierdziły prawdziwego ducha sportowej rywalizacji. Wygraną w zawodach była możliwość wskazania przez zwycięzców fundacji, na rzecz której Reebok przekaże 10 tysięcy złotych. Najlepszą drużyną okazała się ekipa CrossFit Dopamine, którą stworzyli Jacek Falkiewicz i Paweł Piotrowski. Przekazali oni wygrana na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, a dokładnie na jedną podopieczną fundacji – małą Helenkę Dudczak, chorą na autyzm. Tata dziewczynki – Marcin Dudczak, razem ze swoim klubem No Limit Ursus również brał udział w zawodach, by zawalczyć o główną nagrodę. Na miejscu okazało się, że drużyn gotowych przekazać pieniądze na rehabilitacje dla jego córki jest więcej. Nawet w epickim finałowym starciu zarówno zwycięzcy jak i ich przeciwnicy – drużyna Rhinos Wyszków wskazały ten sam szczytny cel. Wywołało to ogromne wzruszenie i dodatkową motywację do walki. Pan Marcin skomentował całą sytuację w następujący sposób:

„To czego byliśmy świadkami przed CH Arkadia podczas Reebok Tire Flip, to pokaz prawdziwej jedności wśród crossfitterów. Ogłosiłem swoje uczestnictwo w walce o główną nagrodę dla mojej córki Helenki. Do rywalizacji zgłosili się również zawodnicy z naszego klubu No Limit Ursus, by mnie wesprzeć. Ale również inne walczyły o pieniądze dla Helenki. Dziękuję bezkonkurencyjnej drużynie CrossFit Dopamine, która także wsparła naszą sprawę i dziękuję wszystkim, którzy dali z siebie wszystko, by przyczynić się do zwycięstwa. Wygraliśmy! Helenka wygrała! Wygrał CrossFit i crossfittowa społeczność, to była dobra walka w dobrej sprawie” – powiedział Marcin Dudczak, tata małej Helenki.

W zawodach wzięły udział 34 drużyny reprezentujących środowisko crossfittowe oraz przyjaciele marki Reebok. Z ogromną oponą zmierzyła się m.in. Kamila Szczawińska, modelka i ambasadorka marki Reebok oraz Alan Andersz, który jest miłośnikiem CrossFitu. Środowisko sportowe reprezentowali Sylwia Reichel, zdobywczyni brązowego medalu w zawodach Arnold Classic w USA, oraz Tomasz Brzózka – Wicemistrz Polski w Fitnessie. Dodatkowo nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny – Paweł Kozak, zakwalifikowany do mistrzostw CrossFit Games Regionals, jako jedna z 40 osób z Europy.

„Organizując rywalizację sportową, chcieliśmy zachęcić wszystkich miłośników sportu do pełniejszego wykorzystania swojego potencjału. Ogromnie się cieszymy, że tak wiele osób poprzez naszą inicjatywę postanowiło bezinteresownie poświęcić swój czas i siłę, by nagrodę ufundowaną przed markę Reebok przekazać na wybrany przez siebie cel charytatywny – powiedział Piotra Jurkowskiego, Brand Activation Manager marki Reebok.

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć czynnie w zawodach, otwarta została specjalna strefa CrossFit, gdzie pod czujnym okiem trenera odbywały się ćwiczenia.