W męskim stylu

W męskim stylu

W męskim styluAranżacja mieszkania z wykorzystaniem mebli i elementów o charakterze myśliwskim może nadać wnętrzu niepowtarzalnego i – wbrew pozorom – bardzo przyjaznego klimatu.

Odpowiednie kolory

Gdy rozmawiamy o stylu myśliwskim pierwsze, co przychodzi nam na myśl to oczywiście trofea zdobyte po starciu dzikiej zwierzyny z fuzją. Czy to oznacza, że we wnętrzu tego typu ma roić się od poroży, skór, czaszek, kłów, piór czy wypchanych zwierząt zastrzelonych podczas krwawej rozrywki? Niekoniecznie! Współczesny styl myśliwskim daje nam w tym zakresie ogromne pole do popisu. Zacznijmy przede wszystkim od odpowiedniej kolorystyki, która musi współgrać ze wszystkimi elementami. Powinniśmy postawić na beże, brązy i barwy trawiaste. Do tego koniecznie wykorzystajmy naturalne materiały takie, jak drewno, skóra, czy metal. Idealne będą też motywy tapet z widokami lasu, łąki czy drzew.

Meble idealne

Swego czasu meble myśliwskie można było znaleźć wyłącznie w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach w dworkach, rezydencjach czy też pałacach. Dziś meble z poroża (https://antlabo.pl/pl/c/Meble/16) może mieć każdy. To idealne rozwiązanie dla każdego miłośnika polowań i myślistwa. Do wyboru mamy dosłownie wszystko – od stołów, przez krzesła i fotele, a na kanapach kończąc. Każdy z elementów opowiada inną historię… Gdy na nie spojrzymy od razu poczujemy klimat polowania. Wystrój dopełnią odpowiednio dobrane dodatki – na przykład elementy uzbrojenia, stroju myśliwskiego, kryształowe kafarki, szklanki i kieliszki z grawerowanymi motywami myśliwskimi, czy grafiki przedstawiające zwierzęta.

Nie zapomnij o oświetleniu

Ogromną rolę w każdym pomieszczeniu naszego domu czy mieszkania odgrywa oświetlenie. Jest ono szczególnie istotne w miejscu, w którym dominują ciemne kolory. Na szczęście sztuczne oświetlenie pozwoli rozjaśnić salon myśliwski i wyeksponować to, co najważniejsze. Do wyboru mamy na przykład żyrandol z poroża, czy kunsztowny kinkiet. W zależności od tego, ile światła potrzebujemy, możemy wybrać żyrandole z większą lub mniejszą ilością żarówek. W zdecydowanej większości lampy nie mają kloszy – dzięki temu światło nie jest tłumione i równomiernie rozchodzi się po pomieszczeniu.