gumowe uszczelnienie

Uszczelnienia gumowe prosto od producenta

gumowe uszczelnienie

Potrzebujesz dopasowanych uszczelek gumowych do instalacji albo urządzenia? Teraz możesz kupić je bezpośrednio u producenta. Jak to zrobić?

Uszczelnienia gumowe – gotowe i na wymiar

Do kategorii uszczelek gumowych oraz innego rodzaju uszczelnień można zaliczyć zarówno produkty gotowe, jak i te, które wykonuje producent uszczelnień gumowych na zamówienie klienta.

Gotowe uszczelnienia są prostym sposobem na naprawę cieknącego kranu czy instalacji przemysłowej w zakładzie. Zdarza się jednak, że nie są one dostępne, ponieważ nie są one już produkowane w konkretnym wymiarze lub po prostu nie są one sprzedawane w konkretnym wariancie.

Wówczas rozwiązaniem jest zamówienie uszczelek na wymiar, które będą wtedy wykonane według indywidualnego projektu oraz uzgodnień z klientem.

Uszczelki na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Gdy planuje się zamówienie uszczelek na wymiar, w takim przypadku producent uszczelnień gumowych – https://www.kragum.com.pl/ może przygotować je według konkretnych wskazań klienta.

Przy produkcji uszczelek duże znaczenie ma ich typ, na przykład można zdecydować się wtedy na uszczelki jak uszczelki płaskie, krawędziowe, oringi. Mogą być one wykonane również w różnych wymiarach, dlatego też będą one wtedy optymalnie dopasowane do konkretnego miejsca ich montażu, żeby zapewnić właściwą szczelność.

Duże znaczenie ma także materiał, z którego wykonane zostały uszczelki. Wpływa on na ich właściwości, między innymi na odporność na różne substancje chemiczne, temperatury, promieniowanie UV. Zastosowanie niewłaściwego materiału do wykonania uszczelek może spowodować szybką awarię.

Gdzie zamówić uszczelki na wymiar?

Obecnie uszczelki na wymiar produkowane są przez wiele firm, także tych działających w Polsce. Producent uszczelnień gumowych może w takim przypadku przygotować uszczelkę zgodnie z przekazanym projektem oraz z uzgodnieniami.

Projekt uszczelki powinien być wykonany przez specjalistę w tej dziedzinie. Warto jednak wskazać, że producent uszczelnień gumowych bardzo często pomaga w jego przyszykowaniu na podstawie dostarczonej uszczelki, która wymaga wymiany.

Trzeba również określić, z jakiego materiału ma być wykonana uszczelka. Duże znaczenie ma wtedy zatem uwzględnienie warunków jej pracy.

Producent uszczelnień gumowych może wykonać uszczelki z różnych nakładach – już od jednej sztuki. Warto jednak zdecydować się od razu na większą liczbę, aby w razie potrzeby można od razu je wymienić. To pozwoli na szybką naprawę pojawiających się usterek związanych z brakiem szczelności instalacji i dodatkowo oszczędzi pieniądze.