Typy błędów na sklepach PrestaShop

Typy błędów na sklepach PrestaShop

error-101407_1280Wiemy, że żaden sklep nie jest niezawodny. Czasem nawet na systemie PrestaShop może zdarzyć się jakaś drobna usterka czy błąd. Co może być najczęstszą przyczyną błędów? Niesprawdzone moduły czy integracje, potknięcia „pseudoprogramistów” czy też aktualizacje oprogramowania lub zmiana wersji Prestashop. Jakie typy błędów możemy wyróżnić?

Ograniczenia serwera i błędna konfiguracja

Ograniczenia serwera objawiające się w postaci niewystarczającej ilości pamięci RAM i zbyt małych limitach czasowych dla wykonania skryptu, a także błędna konfiguracja php to błędy, które naprawdę trudno naprawić. Niestety przeważnie nie poradzimy sobie z nimi inaczej, jak tylko przez zmianę serwera na inny. Zwykle zalecany jest taki, który będzie dawał nam większą możliwość konfiguracji i personalizacji.

Błędy programistów

Ile razy zatrudniłeś początkującego programistę, ponieważ chciałeś przyoszczędzić i zredukować koszty? Niestety często się zdarza, że „magik” bierze się za naprawę jednego problemu, ale przy okazji dopisuje coś, co ciągnie za sobą kolejne błędy, które widać dopiero po jakimś czasie.

Internal Server Error (500)

Zwykle taki komunikat świadczy o błędzie ze strony serwera, przez którego strona się nie wyświetla. Często błąd dotyczy ilości wysłanych tłumaczeń przez formularz, co zdarza się zwłaszcza na kiepskiej jakości hostingach. Wówczas wystarczy zwiększyć wartość parametru: php  max_input_vars.

Błąd 404

Błąd ten bardzo często ma związek z nieprawidłową konfiguracją pliku .htaccess. Przyczyna problemu może też leżeć po stronie błędnie zainstalowanego certyfikatu bezpieczeństwa.

A jeśli potrzebna Wam naprawa Prestashop, zajrzyjcie tu: https://damianslimak.pl/naprawa-prestashop/.