promocje
young Man shopping in modern supermarket and checking prices and ingredients

Sztuka kupowania z gazetkami promocyjnymi

promocje
young Man shopping in modern supermarket and checking prices and ingredients

Gazetki promocyjne w większości sklepów są normą od wielu lat. W ostatnim czasie na popularności zyskały gazetki online, z którymi można się zapoznać bez konieczności wychodzenia z domu. Zainteresowanie tego typu materiałami promocyjnymi wiąże się również ze wzrostem świadomości ekologicznej i trudną sytuacją jaką jest pandemia.

Zakupy i troska o środowisko

Korzystanie z gazetek promocyjnych pomaga nam w robieniu tańszych zakupów. Gazetki papierowe dostępne są w sklepach stacjonarnych, jednak współcześnie wielu klientów rezygnuje z nich na rzecz gazetek online. Problemem w przypadku gazetek papierowych jest między innymi fakt, że trzeba udać się po nie do sklepu. Możemy w prawdzie wziąć gazetkę bezpośrednio przed zakupami, jednak korzystanie z niej będzie trudne zwłaszcza, gdy w sklepie panuje duży ruch. W pośpiechu trudno jest też podejmować trafne decyzje.

Osoby zainteresowane ochroną środowiska zwracają uwagę na fakt, że papierowe gazetki wydawane są kilka razy w tygodniu, co wiąże się ze zużyciem ogromnych ilości papieru. Wszyscy ludzie, którym zależy na losie naszej planety powinni w miarę możliwości starać się korzystać z materiałów promocyjnych dostępnych w sieci.

Na zmniejszenie zainteresowania gazetkami papierowymi duży wpływ ma pandemia. Ryzyko zarażenia jest szczególnie duże w miejscach publicznych takich jak sklepy, dlatego staramy się spędzać w nich jak najmniej czasu.

Jak mądrze robić zakupy?

Gazetki promocyjne online to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą kupować mniej i taniej. Dostępność materiałów promocyjnych w sieci (w internecie możemy pobrać między innymi aktualne gazetki Biedronki) sprawia, że możemy przygotować kompletną listę zakupów bez wychodzenia z domu. W przeciwieństwie do przeglądania gazetek papierowych w sklepie, w domu nikt nas nie pospiesza. Mamy dużo czasu, żeby się namyślić, z których produktów skorzystać, jakie promocje są dla nas najbardziej atrakcyjne, itp.

O czym jeszcze musimy pamiętać na zakupach?

Jeżeli naszym celem jest zaoszczędzenie dzięki gazetkom promocyjnym, powinniśmy pamiętać, żeby kupować tylko te produkty, które znalazły się na naszej zakupowej liście. Pamiętajmy, że specjaliści od marketingu zrobią wszystko, żebyśmy wydali w sklepie jak najwięcej. Przykładem jest sytuacja, w której najdroższe produkty są przez sklep szczególnie eksponowane. Rzeczy, których sklep najbardziej chce się pozbyć znajdują się na linii naszego wzroku. Z tego względu warto wyrobić sobie nawyk szukania ciekawych produktów w mniej strategicznych miejscach.

Osoby, które chcą na zakupach oszczędzać muszą unikać wchodzenia do sklepu z pustym żołądkiem (najlepiej jest zrobić zakupy po obiedzie), a także w towarzystwie dzieci. Zdecydowanie należy unikać bezcelowego spacerowania pomiędzy sklepowymi regałami – jest niemal pewne, że znajdziemy tam niepotrzebne produkty, które podbiją nasz rachunek.

W przypadku, gdy w pobliżu naszego domu znajduje się kilka sklepów, dobrze jest zapoznać się z materiałami promocyjnymi wszystkich i tak zaplanować zakupy, żeby zaopatrzyć się w najtańsze produkty.