meska bizuteria

Biżuteria męska jako dodatek do eleganckich stylizacji

meska bizuteria

Noszenie biżuterii przez mężczyzn jest współcześnie standardem. Panowie chętnie sięgają po sygnety, obrączki, bransolety, naszyjniki. Część osób ma jednak problem z doborem ozdób do konkretnych stylizacji – zwłaszcza stylizacji eleganckich. Jak biżuteria będzie odpowiednia na wielkie wyjście lub do pracy, w której obowiązuje ścisły dress code? podpowiada Manoki.pl

Problem z wyborem właściwej biżuterii

Wybór biżuterii męskiej jest w tej chwili tak imponujący, że wielu mężczyzn ma kłopot z zakupem tylko jednej, ewentualnie kilku ozdób. Powszechnym problemem jest fakt, że biżuteria, która się nam podoba niekoniecznie pasuje do strojów jakie zakładamy na co dzień. Zdecydowanie łatwiej jest kupić dodatki do casualowych lub sportowych stylizacji – tu wybór jest znacznie większy. Prawdziwym wyzwaniem jest znalezienie biżuterii, która będzie dyskretnie podkreślała elegancką kreację.

Naszyjniki, które pasują do garnituru

Wybór naszyjnika do garnituru lub eleganckiej marynarki nie jest prostym zadaniem. Część mężczyzn rezygnuje z noszenia tego typu biżuterii w pracy. Wyjątkiem są panowie, który piastują wysokie stanowiska i mogą pozwolić sobie na ekstrawagancję. W ich przypadku założenie naszyjnika z rzemienia i lawy wulkanicznej nie jest naganne. Niestety szeregowi pracownicy muszą zachować daleko idący umiar jeżeli chodzi o ozdoby. W sytuacji, gdy nie chcą oni rezygnować z naszyjnika, powinni wybrać model, który można ukryć pod koszulą. Świetnie sprawdzą się tu naszyjniki z nieśmiertelnikami lub motywami religijnymi wykonane ze stali nierdzewnej. Ważne jest, żeby nie były one nadmiernie masywne

Eleganckie bransolety

Nosząc eleganckie garnitury nie musimy rezygnować z bransolet. Pamiętajmy tylko, że nie każda z nich będzie pasowała do naszej stylizacji. Zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup prostej bransolety wykonanej ze stali szlachetnej. Możemy zdecydować się na stal w kolorze żółtego złota lub srebra. Dobrym pomysłem jest bransoleta posiadająca powierzchnię do grawerowania. Personalizacja sprawi, że ozdoba ta nabierze dla nas wyjątkowego znaczenia. Unikajmy dodatków bogato zdobionych, które przyciągają spojrzenia. Do bardzo eleganckich stylizacji pasują również proste bransolety ze stali i skóry naturalnej. Najlepiej jest postawić na skórę w kolorze neutralnym – brązowym lub czarnym.

Ważne jest, żeby poprzestać na jednej bransolecie – w pracy lepiej jest postawić na minimalizm.

Obrączki i sygnety, które możemy zakładać do pracy

Umiejętnie dobrane obrączki i sygnety mogą nadać naszej eleganckiej stylizacji niepowtarzalnego charakteru. W tym przypadku dobrze jest postawić na modele klasyczne, najlepiej w kolorze srebra lub żółtego złota. Unikajmy gadżetów zbyt masywnych i bogato zdobionych. Obrączki ażurowe lub sygnety z cyrkoniami lepiej zarezerwować na wieczorną imprezę.

A może spinki do mankietów?

Znakomitym dodatkiem do każdej eleganckiej męskiej stylizacji są spinki do mankietów. Wybór tego typu gadżetów jest duży. W sprzedaży dostępne są spinki o różnych kształtach, kolorach i wykończeniu (na przykład satynowane, matowe, połyskujące, drapane). Niektóre spinki są na tyle duże, że można wykonać na nich grawer – idealnie sprawdzą się tu nasze inicjały.

Jak nosić elegancką biżuterię?

Mężczyzna, który chce wyglądać elegancko nie może przesadzać z ilością biżuterii. Powinien postawić na minimalizm. Jeżeli decyduje się na obrączkę lub bransoletę, powinien nosić ją tylko na jednej dłoni. Ważne jest również noszenie ozdób w jednym kolorze – do złotego naszyjnika będzie pasowała złota bransoleta.