siatki stalowe

Siatki stalowe – najważniejsze rodzaje, parametry i zakup

siatki staloweChcesz zdecydować się na zakup siatki stalowej? Sprawdź najważniejsze rodzaje siatek, ich parametry oraz sposób zakupu!

Kiedy stosuje się siatki stalowe?

Siatki stalowe mają rozległe zastosowanie i używane są one do wykonania wielu typów konstrukcji.

Używane są najczęściej do wykonania ogrodzeń oraz innych wygrodzeń, na przykład balustrad, osłon, wolier, boksów. Również mogą być one wykorzystane podczas prac budowlanych, na przykład wykonania zbrojeń betonu. Ponadto siatki mogą być stosowane jako sita, filtry, dekoracje ogrodowe pełniące funkcję podpór dla roślin.

Dobry producent siatek – https://sitodrut.com.pl/ może zaoferować swoim klientom szeroką gamę typów siatek, dlatego też można wtedy odpowiednio dopasować je do konkretnego przeznaczenia.

Rodzaje siatek stalowych – co wybrać?

Do kategorii siatek stalowych zaliczane są między innymi:

  • siatki plecione

  • siatki tkane

  • siatki cięto-ciągnione

  • siatki zgrzewane

  • siatki krepowane, krępowane

Każdy z powyższych typów siatek różni się pomiędzy sobą swoją budową, co ma również wpływ na jego parametry oraz właściwości.

Na ogrodzenia bardzo często używane są siatki plecione oraz siatki zgrzewane, które mogą mieć też dekoracyjny wygląd. Są one dostępne w rolkach albo arkuszach. Można także kupić je z powłoką z tworzywa, która dodatkowo zabezpiecza druty i nadaje im atrakcyjny wygląd.

Z kolei wtedy, gdy duże znaczenie ma wytrzymałość siatek, wykorzystuje się często te tkane o małych oczkach, krępowane oraz cięto-ciągnione. Są to siatki wyróżniające się wysoką trwałością oraz odpornością, dlatego bardzo dobrze nadają się do wykonania osłon, zabezpieczeń, ale również boksów czy sit i filtrów.

Główne parametry siatek stalowych

Siatki stalowe dobiera się nie tylko pod kątem ich rodzaju, ale również parametrów technicznych. Pod uwagę należy wziąć wtedy poniższe kwestie:

  • wymiary siatki – jej wysokość i szerokość

  • materiał wykonany do produkcji siatki – przykładowo stal ocynkowana, nierdzewna, czarna

  • grubość drutu do wykonania siaki – parametr ten przekłada się na wytrzymałość i trwałość siatki

  • wielkość i kształt oczka – dobierane są zależnie od funkcji siatki, aby uzyskać odpowiedni stopień zabezpieczenia

  • kolor siatki – siatka może być tylko ocynkowana, co nadaje jej srebrzysty kolor, ale może być też malowana proszkowo albo wykończona za pomocą powłok wykonanych z tworzywa sztucznego jak PCV

Gdzie zamówić siatkę stalową?

Aktualnie siatki stalowe można kupić bezpośrednio u producentów. Sprzedaż prowadzona jest w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych z dostawą do klienta.