Przegląd w warsztacie nieautoryzowanym - o co musimy się zatroszczyć?

Przegląd w warsztacie nieautoryzowanym – o co musimy się zatroszczyć?

pexels-photo-401796Oddając samochód w ręce autoryzowanego serwisu mamy pewność, że wszystko zostanie dokładnie sprawdzone. W końcu za to właśnie płacimy. W przypadku niezależnych warsztatów takiej pewności nie mamy. Dlatego też podpowiemy Wam, o co powinniście się zatroszczyć, gdy zostawiacie auto na przegląd w zwykłym warsztacie.

Dlaczego warsztaty niezależne nie sprawdzają wszystkiego?

No cóż, żeby niezależne warsztaty mogły zrobić konkurencję autoryzowanym serwisom, muszą obniżać ceny. A jak wiadomo niższa cena wiąże się też najczęściej z mniejszym zakresem czynności sprawdzających. Serwisując samochód w ASO, mamy pewność, że samochód będzie w pełnej sprawności. Oddając auto do warsztatu niezależnego możemy jedynie liczyć, że nasz samochód będzie jeździł.

Czego zwykle nie obejmuje przegląd w warsztacie niezależnym?

W warsztatach niezależnych często pomija się kontrolę napędu rozrządu. Jeśli jednak napęd realizowany jest łańcuchem, lepiej o niego zadbać, ponieważ łańcuch często się rozciąga. Jak często powinniśmy sprawdzać napęd? Najlepiej co 2-3 wymiany oleju silnikowego, czyli mniej więcej po ok. 30-60 tys. przejechanych kilometrów. Rozciągnięty łańcuch to ryzyko problemów z prawidłową jego pracą. Może się to przyczynić również do zużycia kół zębatych, a te – jak wiadomo – do najtańszych nie należą.

Również napęd osprzętu silnika rzadko jest dokładnie kontrolowany. Zwykle mechanicy sprawdzają jedynie ręcznie napięcie paska, ale o wymianie możemy pomarzyć.  Elementy tego napędu nie mają wiecznej trwałości. A jeśli pasek wieloklinowy się zerwie, możemy nawet uszkodzić silnik, gdy jego kawałki dostaną się do napędu. W tej kwestii warto sprawdzić, jak częstą wymianę napędu zaleca producent.

W nowszych samochodach bardzo często pomija się dokładną kontrolę układu zapłonowego. Zwykle wymienia się tylko świece zapłonowe. Pamiętajmy jednak, że to właśnie od układu zapłonowego zależy odpowiednia praca, moc oraz zużycie paliwa w silniku benzynowym.

Jeśli chcesz mieć pewność, że przegląd Twojego samochodu będzie kompleksowy, zajrzyj na stronę: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.