Nauka angielskiego w dobie nowoczesnych technologii

Nauka angielskiego w dobie nowoczesnych technologii

Nauka angielskiego w dobie nowoczesnych technologii

Jeszcze nie tak dawno, by nauczyć się angielskiego, musieliśmy korzystać wyłącznie z podręczników i słowników. Dzisiejsza technologia i internet dają nam dużo większe możliwości. Warto je więc wykorzystać. Dzięki nim nauka będzie nie tylko efektywna, ale i przyjemna. Z jakich pomocy warto korzystać w internecie czy telefonie?

Internet kopalnią wiedzy

W internecie można znaleźć wszystko – od śmiesznych filmików z kotami w roli głównej po wartościowe materiały, z których możemy czerpać wiedzę. Internet przyda nam się właściwie zawsze, niezależnie od tego, na jakim etapie nauki angielskiego jesteśmy. Ćwiczenia dla początkujących, kursy dla zaawansowanych, zestawy słówek dla osób związanych z biznesem. Znajdziemy tu nie tylko kursy angielskiego online, ale także liczne platformy interaktywne z ciekawymi ćwiczeniami, piosenkami czy nawet grami.

Jeśli będziemy przygotowywać się do matury, możemy odnaleźć przydatne testy i arkusze maturalne. Z pomocy internetowych mogą korzystać dzieci, młodzież i dorośli. Ćwiczenia, które znajdziemy w internecie dostosowane są do różnych grup wiekowych, poziomu zaawansowania oraz konkretnych celów nauki.

Dzięki internetowi możemy także odnaleźć kursy językowe w naszym mieście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. „szkołą języka angielskiego Częstochowa” (http://tarkowski.edu.pl), by znaleźć dostępne szkoły i kursy oraz opinie o nich.

Aplikacje na telefon

W samodzielnej nauce angielskiego mogą nam również pomóc aplikacje na telefon. Wśród nich znajdziemy fiszki językowe, słowniki czy też aplikacje, które codziennie wysyłają nam poiwiadomienia o nowych słówkach. Znajdziemy tu też mobilne wersje platform, które oferują darmowe kursy angielskiego, jak np. busuu. Warto sprawdzić na internecie opinie o różnych aplikacjach i przydatnych fiszkach.

Nowe znajomości

Internet pomoże nam także zyskać nowych znajomych wśród rodzimych użytkowników języka angielskiego. W mediach społecznościowych możemy spotkać osoby z wielu zakątków świata. Wystarczy nawiązać z kimś znajomość, by poćwiczyć swoje umiejętności językowe w pisaniu.