Problemy z kręgosłupem? Zainwestuj w materac TEMPUR

Problemy z kręgosłupem? Zainwestuj w materac TEMPUR

wall-panel-416041_640

Na pewno większość osób wie, że jakość snu ma istotny wpływ na nasze zdrowie. Ważne jest zatem zapewnienie optymalnych warunków w sypialni, dzięki którym wstaniemy wyspani i pełni energii. Musimy pamiętać o prawidłowej temperaturze, odpowiedniej higienie zarówno ciała jak i pościeli, redukcji hałasu oraz odpowiednim łóżku, a konkretnie materacu.

Wpływ materaca na jakość snu

Materac zakupiony do sypialni powinien być wysokiej jakości, co pozwoli na zachowanie jego niezmienionej formy na długi czas. Dobry materac powinien wpływać korzystnie na układ kostno-mięśniowy oraz przyczyniać się do komfortowego i zdrowego snu. Nie od dziś wiadomo, że właściwie dobrany materac chroni ludzki kręgosłup przed różnego rodzaju schorzeniami. Niewygodny przyczynia się natomiast do bóli pleców, które wynikają z nacisku na przestrzeń międzykręgową oraz z przeciążenia mięśni. Nie warto zatem bagatelizować jakości i komfortu materaca. Przecież człowiek niewyspany i obolały to człowiek nieszczęśliwy.

Jaki materac będzie najlepszy?

Materac powinien zapewnić naszemu kręgosłupowi właściwe podparcie, dlatego należy go odpowiednio dopasować do wagi i wzrostu użytkownika. Dobry materac tak naprawdę nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Dobrany odpowiednio do budowy ciała zapewni komfortowy oraz zdrowy sen. Dlatego też osoby o większej wadze powinny nabyć materac bardziej twardy, niż osoby lekkie. Materac musi również dostosowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Warto zdecydować się na model, którego długość będzie większa o 20 cm od wzrostu mającej na nim spać osoby.

Decydując się na kupno materaca, trzeba wziąć pod uwagę także pozycję, jaką najczęściej przyjmujemy w trakcie snu. Osoby lubiące spać na boku powinny zdecydować się elastyczny materac dopasowujący się do ciała, który umożliwi kręgosłupowi ułożyć się w linii prostej. Dla osób śpiących na plecach lub na brzuchu lepszy będzie nieco twardszy model. Jeśli jednak wiele razy w ciągu nocy zmieniamy ułożenie ciała, najlepiej zrobimy jeśli zainwestujemy w materac, który bez problemu dostosuje się do zmian.

Na co warto się zdecydować?

Osoby, które cierpią na różne schorzenia kręgosłupa powinny zakupić materac, który złagodzi lub nawet zniweluje wszystkie dolegliwości. Na rynku dostępne są różne modele, jednak najlepsze ze wszystkich oferowanych są te, które wyprodukowała firma TEMPUR. Materace te jako jedyne są pokryte specjalnym materiałem, który powstał w NASA aby chronić astronautów przed przeciążeniami. Firma TEMPUR wprowadziła go na światowy rynek w latach 80-tych i od tamtej pory jest liderem w swojej branży. Materace pokryte tym materiałem gwarantują równomierne rozłożenie ciężaru całego ciała. Eliminują także wszelkie naciski, które mogłyby źle wpłynąć na stan kręgosłupa. Materace TEMPUR stanowią idealne podparcie dla układu kostnego, wpływają również na poprawę krążenia. Dzięki nim prześpimy wygodnie całą noc, a rano będziemy pełni energii.

Dobrze dobrany materac uchroni nas przed schorzeniami kręgosłupa. Pomoże także zmniejszyć lub całkowicie usunąć już istniejące zwyrodnienia. Wykonany z dobrej jakości materiałów nie odkształci się przez długi czas, dzięki czemu posłuży nam długie lata.

https://youtu.be/CTBiH8KzKvE

Więcej materiałów wideo można znaleźć również na stronie https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos