Usługi pomocy drogowej

Usługi pomocy drogowej

Usługi pomocy drogowejWypadek drogowy może zdarzyć się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Czasami mamy do czynienia z sytuacją, w której musimy natychmiast usunąć nasz pojazd z drogi, ale z jakiś powodów jest to niemożliwe. Stłuczki mogą bowiem prowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń. W takich sytuacjach przeważnie towarzyszy  nam panika i wściekłość. Należy jednak jak najszybciej interweniować. Dobrym sposobem jest profilaktycznie zaznajomić się z możliwością rozwiązania tego typu problemu.

Pomoc drogowa

Jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług pomocy drogowej. Czasami może się nawet okazać, że nasze auto wcale nie musi być transportowane specjalnymi pojazdami. Wal-car wykonuje bowiem naprawy samochodów na drodze. Oczywiście nie zawsze możemy skorzystać z tej możliwości. Czasami szkody mogą się okazać na tyle poważne, że auto musi być przewiezione do warsztatu. W tym przypadku zostaje ono umieszczone na lawecie. Dobry warsztat powinien być zamykanym i ocieplanym pomieszczeniem. W końcu nasz pojazd musi być przechowywany w odpowiednich warunkach. Wewnątrz powinny znajdować się urządzenia takie jak kanały najazdowe, podnośniki, pozwalające na wykonywanie wszelkich napraw jak również specjalistycznych badań pojazdów bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Najlepiej, aby stanowiska były dostosowane do badań mechanoskopowych oraz daktyloskopowych oraz tych z wykorzystaniem światła UV z oświetlonym kanałem i z możliwością założenia plomb z wewnątrz na otworach okiennych i drzwiowych.

Skuteczne rozwiązania

Nowoczesne pojazdy, którymi dysponuje pomoc drogowa pozwalają na transport każdego rodzaju pojazdu, bez względu na stopień jego uszkodzenia oraz rodzaj terenu, na którym się znajduje. Profesjonaliści są do naszej dyspozycji przez całą dobę w każdy dzień w roku. Stanowi to dla nas zabezpieczenie i pewność, że możemy liczyć na pomoc w każdym momencie. Oczywiście istnieją możliwości, które pozwalają na transport pojazdu bez konieczności użycia lawety. Niestety amatorskie rozwiązania zazwyczaj są bezskuteczne, a co gorsza, mogą doprowadzić do kolejnego wypadku.