Blaszane konstrukcje - nie takie straszne!

Blaszane konstrukcje – nie takie straszne!

Chociaż blacha kojarzy się głównie z zadaszeniem wielkich hal czy wiat przystankowych, to nie jest jej jedyne zastosowanie. Ze względu na swe właściwości, świetnie nadaje się również jako ściany różnych konstrukcji. Co więc możemy zbudować z blachy? 

Blaszany garaż 

Dawniej niezbyt dobrze się kojarzyły, tzw. blaszaki straszyły swym wyglądem na wielu osiedlach. Zbudowane z najtańszych materiałów, pokryte farbą, która akurat była pod ręką, na pewno nie dodawały uroku okolicy, w której się znajdowały. Dziś garaże te wyglądają zupełnie inaczej, a ze względu na ogromny wybór kolorów i rodzajów blach – mogą stanowić estetyczną i trwałą konstrukcję. Garaż z blachy jest bardzo łatwy w montażu, a materiały stosunkowo tanie. Jeżeli będzie taka konieczność, to również demontaż i przeniesienie go w inne miejsce, nie będzie trudne. Jeżeli zależy na tym, aby garaż wyglądał bardzo estetycznie i ciekawie, to na dach zamiast blachy trapezowej, możemy położyć blachodachówkę, która wyglądem przypomina tradycyjną, dachówkę ceramiczną. Jest od niej jednak lżejsza, więc nie będzie obciążać lekkiej konstrukcji garażu. Więcej o blachach przeczytacie na stronie: https://glinmet.pl/.

Schowek na narzędzia ogrodowe i nie tylko 

Wiemy już, że blacha to materiał idealny również na ściany różnych konstrukcji, świetnie więc sprawdzi się przy stawianiu schowku na różne narzędzia ogrodowe. Taki domek świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie, można tam przechowywać nie tylko narzędzia, ale też wszystkie meble ogrodowe czy nawet rowery. Wszystko zależy od tego jak duży on będzie i ile mamy miejsce na postawienie takiej budowli. Postawienie takiego domku nie jest trudne ani czasochłonne, bo wszystkie potrzebne materiały dostaniemy w marketach budowlanych. Metalowe domki na narzędzia cieszą się ogromną popularnością, głównie ze względu na cenę i dużą wytrzymałość. Ludzie boją się, że takie blaszane schowki mogą nie wyglądać ciekawie, ale minęły już czasy kiedy blacha straszyła swym wyglądem, dziś możemy dostać nawet taką, która z wyglądu przypomina drewno! Więc idealnie wpasuje się w otoczenie domu i ogrodu.