Metoda Callana sposobem na szybkie przyswojenie języka angielskiego

Metoda Callana sposobem na szybkie przyswojenie języka angielskiego

uk-1067140_640

Język angielski już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nie bez powodu jego znajomość jest tak istotna. Okazuje się, że obecnie, w Polsce włada nim mniej osób niż mogłoby się w pierwszej wydawać. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Zazwyczaj wiążą się one z niechęcią do nauki czy niewłaściwie skonstruowanym programem nauczania. Zwłaszcza młodzi ludzie powinni jednak zdać sobie sprawę z tego, że ten popularny język obcy daje wiele możliwości.

Języki obce kluczem do kariery

Znajomość języków obcych często stanowi klucz do rozwoju kariery. Nierzadko zdarza się, że pracodawca zwraca większą uwagę na CV tych aplikantów, którzy w umiejętnościach uwzględniają zdolność komunikacji z obcokrajowcami. Przedsiębiorcy przyznają, że obecnie, znajomość jednego języka obcego to za mało. Okazuje się, że od kilku lat, korzystna jest znajomość języka rosyjskiego, gdyż pozwala na bardziej komfortowe warunki handlu z tamtejszymi firmami. Ze względu na położenie oraz dużą liczbę wpływowych firm, istotna jest również znajomość języka niemieckiego. Kolejną pozycję stanowią języki hiszpański i włoski, które dzięki swojej prostocie, są łatwe do przyswojenia. Oczywiście nauka mniej popularnych języków, okaże się korzystna, gdyż w prosty sposób będziemy mogli znaleźć pracę jako tłumacze. Dotyczy to zwłaszcza języka chińskiego. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie język angielski króluje na całym świecie i daje najwięcej możliwości. Nawet jeśli wydaje nam się, że opanowaliśmy go już w wystarczającym stopniu, należy nieprzerwanie go szlifować.

Szlifowanie jezyka

Najczęstszym błędem, popełnianym przez słuchaczy, jest zaniechanie nauki języka tuz po ukończeniu szkoły. Przyswojona wcześniej wiedza nie jest praktykowana, a więc już po krótkim czasie zorientujemy się, że mamy solidne braki w znajomości języka. Książki i słowniki pozostawione na półce czy oglądanie filmów z napisami nie wystarczą, aby zatrzymać w głowie posiadaną wiedzę. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby wyjazd za granicę, stały kontakt z obcokrajowcami, osłuchanie się i nieustanna komunikacja. Wiadomo jednak, że nie każdy ma możliwość wyjazdu. Należy zatem poważnie pomyśleć o kursie językowym. Warto poświęcić uwagę, aby wybrać jak najlepszą szkołę, by ukończony kurs, okazał się słuszną inwestycją.

Metoda Callana

Wybrana przez nas szkoła powinna stosować korzystne metody nauczania, umożliwiające szybkie i skuteczne utrwalenie wiedzy. Lektorzy coraz częściej rezygnują z ograniczaniu się do wykonywania ćwiczeń i analizowania tekstów, zawartych w książkach. Warto zwrócić uwagę na coraz bardziej popularną metodę Callana. Dzięki niej, uczeń mówi i słucha nawet do czterech razy więcej podczas lekcji. System ten w błyskawiczny sposób uczy płynnego mówienia i jest idealny dla uczniów, którym zależy głównie na opanowaniu umiejętności komunikacji z obcokrajowcami. Metoda zmusza słuchaczy do mówienia, zapewnia aktywny udział w lekcji i sprawia, że uczniowie poznają słówka z różnych kategorii.

Nawet jeśli obecnie nie wiążemy swojej przyszłości z wyjazdem za granicę czy stałym kontaktem z obcokrajowcami, nie powinniśmy lekceważyć języka angielskiego. Jego nieustająca popularność i przenikanie do pozostałych języków sprawiają, że pewnym jest, iż każdy z nas zetknie się  z nim w sowim życiu niejednokrotnie. Poza tym jego znajomość jest ceniona, zwłaszcza przez pracodawców.