Po co montować okna w garażu?

Po co montować okna w garażu?

Po co montować okna w garażu?

Posiadanie własnego garażu to niebywały komfort – nie trzeba codziennie się zastanawiać, czy znajdzie się miejsce na zaparkowanie samochodu. Powinniśmy jednak pamiętać, że każdy garaż musi posiadać odpowiednią wentylację. Dlatego warto się zastanowić nad wstawieniem okien. 

Czy okna w garażu są potrzebne?

Wiele osób uważa, że okna garażowe są po prostu zbędne – wystarczy po prostu zainwestować w dobry system wentylacyjny. Rzeczywiście w projektach garaży bardzo często okno jest pomijane i oczywiście nic się nie stanie, jeśli nie zdecydujemy się na ich umieszczenie. Nie da się jednak ukryć, że mogą one stanowić bardzo ważny element tego pomieszczenia.

W przypadku, gdy garaż służy nam wyłącznie do parkowania samochodu, to faktycznie wstawienie okien zdaje się niepotrzebne. Jednak jeśli należymy do majsterkowiczów i lubimy na własną rękę dokonywać napraw w aucie, to powinniśmy pomyśleć o lepszej wentylacji. Okna garażowe sprawią, że będziemy mieli dostęp do naturalnego światła, więc przyjemnie będzie nam się pracowało przy samochodzie. Ponadto zawsze możemy takie okno otworzyć i zapewnić sobie czyste powietrze, tym samym pozbywając się szkodliwych dla zdrowia spalin.

Dodatkowo okna w garażu można tak zaaranżować, że będą nie tylko pełnić praktyczną funkcję, ale też podnosić estetykę pomieszczenia. 

Jakie wybrać okna do garażu?

Decydując się już na zamontowanie okien w garażu, lepiej nie przesadzać. Co prawda większe okna zagwarantują więcej światła dziennego, jednak jednocześnie zwiększamy powierzchnię, przez którą możemy tracić cenne ciepło. Nie warto wydawać kolejnych sum na ogrzewanie, skoro możemy zadbać o odpowiednią szczelność i termoizolację garażu.

Dlatego zanim wpiszemy w wyszukiwarkę „okna Częstochowa”, zdecydowanie warto rozważyć zakup okien energooszczędnych. W tym przypadku najbardziej istotnym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła (oznaczany symbolem Uw). Im niższy, tym okno lepiej wywiąże się ze swojego zadania. Najlepiej, żeby wartość współczynnika nie przekraczała 1,1 W/(m2·K). W ten sposób znacznie zaoszczędzimy na energii zużywanej w domu.

Szeroki wybór okien z różnych materiałów znajdziemy na http://dwd.pl.