Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne kojarzą nam się głównie z halami przemysłowymi czy obiektami użyteczności publicznej. Coraz częściej jednak możemy zobaczyć je w prywatnych mieszkaniach stylowo wkomponowane w elegancką i nowoczesną przestrzeń. Dowiedzmy się zatem, czym charakteryzuje się tak wykończona podłoga.

Posadzki żywiczne – co to?

Posadzki żywiczne Częstochowa to bezspoinowy system, który powstaje na bazie kolorowych żywic lub piasków kwarcowych zamykanych bezbarwną żywicą. Najczęściej tego typu podłogi wykonywane są z żywicy epoksydowej, poliuretanowej oraz metakrylowej. 

Posadzki z żywicy w domu

Dekoracyjne posadzki żywiczne zyskują coraz większą popularność w prywatnych domach i mieszkaniach, a także w lokalach usługowych, takich jak, np. gabinety kosmetyczne czy salony fryzjerskie. Jedną z ich podstawowych zalet jest to, że łatwo utrzymać je w czystości. Podłogę wykonaną z tego surowca szybko i bez trudu zamieciemy lub odkurzymy oraz wytrzemy na mokro. Dzięki temu, że jest to system bezspoiwowy – czyli mamy do czynienia z jednolita powierzchnią – nie natrafimy na listwy, łączenia i inne zakamarki, które trudno doczyścić. Ponadto podłogi żywiczne są antypoślizgowe, wodoszczelne, odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Tego typu posadzka jest zatem świetnym rozwiązaniem w kuchni, łazience czy w przedpokoju lub ganku, gdzie podłoga często się brudzi i narażona jest na działanie wilgoci. Warto zauważyć, że producenci takich posadzek oferują szeroka gamę podłóg dekoracyjnych, które pięknie ozdobią nasze wnętrze. Podłogi żywiczne nadają się też pod wodne ogrzewanie podłogowe.

Posadzka żywiczna na taras

Dzięki wspomnianym wyżej zaletom takim jak odporność na uszkodzenia i wilgoć oraz właściwości antyposlizgowe podłogi z żywicy coraz częściej wykonywane są na tarasach w domach jednorodzinnych. Ponadto nie ulegają one przebarwieniom pod wpływem działania promieni słonecznych. Duży wybór kolorów i wzorów pozwala na stworzenie podłogi spełniającej oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, a gdy zamarzy nam się metamorfoza naszego tarasu, położymy na nią płytki bez uprzedniego jej zrywania. Konserwacja podłóg z żywicy nie nastręcza problemów – można myć je dowolnymi środkami chemicznymi. Jeśli interesują Cię posadzki żywiczne jeszcze dziś odwieź stronę: https://centrumposadzek.com.pl.