Płytki ceramiczne z kolorowymi nadrukami – jakie warto wybrać?

Płytki ceramiczne z kolorowymi nadrukami – jakie warto wybrać?

 

Płytki ceramiczne z kolorowymi nadrukami – jakie warto wybrać?

Płytki wykończone efektownymi nadrukami mogą być wspaniałym wyborem do łazienki albo do kuchni. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze? Oto najważniejsze porady, które będą pomocne w zakupie!

Popularne kolory płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne można obecnie kupić w różnych ciekawych wariantach do wyboru. Wśród nich znajdują się również płytki o zróżnicowanych kolorach, które mogą być dopasowane do aranżacji klasycznych albo nowoczesnych.

Obecnie wśród najbardziej popularnych kolorów płytek ceramicznych znajdują się pastele. Delikatne, rozmyte kolory mogą stworzyć wtedy doskonałe tło dla wyposażenia wnętrza i mają również uniwersalne zastosowanie, co w przypadku płytek montowanych na stałe ma kluczowe znaczenie.

Beże, jasne szarości, rozbielone brązy czy też pudrowe róże są aktualnie bardzo często wybieranymi kolorami płytek ceramicznych. Nadal popularne są też płytki białe, które mogą świetnie współgrać z pastelami.

Jakie nadruki na płytkach są najpopularniejsze?

Producenci płytek ceramicznych, w tym także producent oferujący płytki Ornamenta – http://domhit.katowice.pl/ornamenta mogą zaprezentować swoje wyroby nie tylko w niebanalnych kolorach, ale również z ciekawymi nadrukami, które nadają im oryginalny wygląd.

Nadal popularne są płytki z motywami orientalnymi – marokańskimi, które nawiązują do tradycyjnych płytek cementowych. By uzyskać ciekawy efekt, warto zdecydować się na płytki o różnych motywach i łączyć je ze sobą.

Ciekawym wyborem są również płytki dekoracyjne z motywami nawiązującymi do stylu art deco. Są to przede wszystkim płytki z motywami geometrycznymi, ale również bardzo eleganckie, które stanowią ciekawą alternatywę dla płytek nowoczesnych.

Warto też wskazać na płytki ceramiczne, które imitują lastriko. Teraz ten rodzaj materiału znów wraca do łask i bardzo prostym sposobem, aby uzyskać jego efekt, jest wybranie płytek ceramicznych. W tej roli świetnie sprawdzają się wspomniane płytki Ornamenta, które można kupić w wielu barwach lastriko.

Jak łączyć płytki ceramiczne z nadrukami?

Płytki ceramiczne z nadrukami wymagają odpowiedniej aranżacji we wnętrzu, aby mogły one prezentować się atrakcyjnie. Z czym je łączyć?

Najczęściej płytki kolorowe, z nadrukami są łączone z białymi płytkami ceramicznymi, które mają uniwersalny wygląd. Świetnie mogą wyglądać one również z innymi jasnymi kolorami.

Drugim rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek imitujących materiały jak kamień albo drewno. Obecnie są one bardzo dobrą alternatywą dla naturalnego granitu, marmuru czy litego drewna w łazience.