Płyny Borygo w różnych kolorach - właściwości i przeznaczenie.

Płyny Borygo w różnych kolorach – właściwości i przeznaczenie.

Płyn chłodniczy odgrywa kluczową rolę w eksploatacji samochodu, zapewniając właściwą temperaturę pracy silnika. Zadaniem płynu jest przenoszenie ciepła, tak więc latem zapobiega on przegrzewaniu, a zimą przeciwdziała zamarznięciu silnika. Dobrze dobrany płyn chłodzący gwarantuje sprawne działanie układu chłodniczego. Dzięki zawartości dodatków uszlachetniających konserwuje silnik i podzespoły układu, jak też zapobiega korozji. Przy wyborze płynu chłodniczego warto postawić na uznane polskie produkty, takie jak Borygo.

Borygo – legendarna polska marka płynów chłodniczych

Marka Borygo obecna jest na rynku od ponad 50 lat i cały czas cieszy się niesłabnącym zaufaniem właścicieli samochodów, między innymi dzięki temu, że ciągle udoskonala swoje produkty o substancje rozszerzające spektrum działania. Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka wersji płynu Borygo, które można rozróżnić między innymi na podstawie kolorów. Poniżej kilka słów na temat właściwości poszczególnych rodzajów płynów Borygo i podpowiedzi jaki kolor wybrać dla swojego samochodu.

Różowy płyn Borygo Nowy

Borygo Nowy to najbardziej uniwersalny rodzaj płynu chłodniczego, który sprawdzi się zarówno w układach chłodzenia silników samochodów osobowych, dostawczych, autobusów, maszyn i ciągników rolniczych. Jest przeznaczony do stosowania w chłodnicach aluminiowych i mosiężnych (miedzianych) lutowanych. Płyn ten zapewnia ochronę przed niskimi temperaturami do -35ºC i wykazuje działanie antykorozyjne.

Niebieski płyn Borygo Start

Borygo Start przeznaczony jest do chłodzenia silników samochodów osobowych i dostawczych. W składzie płynu znajdują się środki antykorozyjne, przeciwpienne i stabilizatory, które doskonale chronią wszystkie podzespoły układu chłodniczego (także aluminiowe) oraz elementy uszczelniające chłodnicę.

Zielony płyn Borygo Eko

Borygo Eko przeznaczony jest do chłodzenia silników spalinowych wykonanych z aluminium lub jego stopów oraz z żeliwa. W odróżnieniu od pozostałych rodzajów płynów Borygo, wersja Eko nie powstała na bazie glikolu etylenowego, ale glikolu propylenowego o wysokim stopniu czystości. Dzięki temu płyn ten jest biodegradowalny i całkowicie bezpieczny dla środowiska. Przy tym, spełnia on doskonale swoją funkcję, chroniąc silnik przed mrozami do -35ºC i działając antykorozyjnie. Zielony płyn Borygo jest szczególnie polecany użytkownikom samochodów, którzy dbają o ekologię.

Malinowy Borygo Premium Extended Life

Płyn Borygo Premium charakteryzuje się wydłużoną żywotnością, co oznacza że chroni silnik przez okres 5 lat lub 250 000 km jazdy. Dodatkowo posiada niższą niż pozostałe temperaturę zamarzania, na poziomie -37ºC. Płyn jest przeznaczony do stosowania w układach chłodzenia wykonanych z aluminium, miedzi i innych stopów. Szczególnie polecany do ochrony nowoczesnych silników samochodowych, które poddawane są dużej eksploatacji w trudnych warunkach klimatycznych. Płyn spełnia normy producentów samochodów m.in. takich marek jak FORD, OPEL, AUDI, VW.

Granatowy Borygo Truck

Borygo Truck przeznaczony jest do chłodzenia silników samochodów ciężarowych, dostawczych i maszyn budowlanych. Dzięki zawartości dodatków uszlachetniających, m.in. o działaniu przeciwkorozyjnym i przeciwpiennym zapewnia skuteczną ochronę silników poddanych silnej eksploatacji. Gwarantuje ochronę przed mrozem do -35ºC.

Większość płynów Borygo wyprodukowanych na bazie glikolu etylenowego jest ze sobą kompatybilna, co oznacza że można je bezpiecznie mieszać, bez negatywnych konsekwencji dla układu chłodniczego. W przypadku jeśli decydujemy się przejść na wersję Eko trzeba jednak wymienić całą zawartość płynu, po uprzednim opróżnieniu zbiornika i opłukaniu układu chłodzenia.

Szukasz produktów Borygo? Odwiedź: artbor.pl