Pielęgnacja zarostu – co warto wiedzieć?

Pielęgnacja zarostu – co warto wiedzieć?

Pielęgnacja zarostu – co warto wiedzieć?

Wyraźny zarost oraz broda to trend, który od kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród wielu mężczyzn. Jednakże, aby cieszyć się swoim bujnym zarostem, wiele uwagi należy poświęcić prawidłowej pielęgnacji i przede wszystkim doborowi kosmetyków, których liczba na rynku ciągle się powiększa. Taki stan rzeczy może sprawić wiele problemów panom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zapuszczaniem brody i jej pielęgnacją. Sprawdź, w jakie kosmetyki do brody warto się zaopatrzyć.

Pielęgnacja brody i zarostu – dlaczego jest tak ważna?

Regularna pielęgnacja brody i zarostu jest równie ważna, jak mycie włosów. Decydując się na zapuszczanie brody, z pewnością nie możemy pozostawić jej samej sobie i liczyć na to, że będzie prezentować się w taki sam sposób, jak u mężczyzn na zdjęciach rozkładówek magazynów, czy też korzystać jedynie z kosmetyków przeznaczonych do jej stylizacji. Podstawą pielęgnacji brody jest jej regularne czesanie, oczyszczanie i nawilżanie. Sama stylizacja brody nie wystarczy i nigdy nie powinna być traktowana jako podstawa pielęgnacji. Pamiętaj, że właściwie dobrane kosmetyki do pielęgnacji brody to Twój klucz do sukcesu i idealnie prezentującego się zarostu. 

Mycie i szczotkowanie

Szczotka do pielęgnacji zarostu to podstawowe akcesorium, w które powinien zaopatrzyć się każdy właściciel brody. Przede wszystkim pomoże Ci skutecznie pozbyć się łuszczącego się naskórka. Regularne szczotkowanie brody sprawi, że zacznie się nie tylko dobrze układać, ale równocześnie nada jej naturalny połysk. Zdrowy połysk brody to skutek właściwej produkcji sebum. Oprócz tego szczotkowanie brody i zarostu poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu włoski będą rosnąć lepiej i szybciej.

Mycie brody to aspekt, który budzi wątpliwości u wielu panów mających problem z doborem właściwego kosmetyku do tego celu. Do mycia brody może sprawdzić się szampon, którego używasz do mycia włosów, jednakże jest to kwestia indywidualna. Wielu panów skarży się, że po umyciu brody szamponem do włosów ich skóra jest bardziej przesuszona. W takiej sytuacji warto sięgać po szampony przeznaczone specjalnie do pielęgnacji brody i zarostu, które zawierają składniki zmiękczające i nawilżające. Wybierając szampon do pielęgnacji brody, upewnij się, że jest on pozbawiony SLS-ów, które mogą bardzo przesuszyć Twoją skórę.

Nawilżanie

Po umyciu brody i zarostu przychodzi pora na kolejny krok pielęgnacji, jakim jest nawilżanie. W tym przypadku świetnie sprawdzą się nawilżające balsamy i olejki do brody. Olejek do brody to zdecydowany must have, o którym nigdy nie należy zapominać. Olejek intensywnie nawilża zarówno brodę, jak i skórę twarzy, która przede wszystkim jest narażona na podrażnienia i przesuszenie. Regularne korzystanie z olejku zmniejsza możliwość wystąpienia podrażnień i równocześnie sprawia, że skóra jest nawilżona, a broda miękka i miła w dotyku.

Wybierając olejki i balsamy do pielęgnacji brody i zarostu, zwracaj uwagę na zawarte w nich składniki. Dobrze, aby zawierały dużą ilość naturalnych substancji nawilżających, jak masło shea, olej kokosowy, masło kakaowe czy aloes.