Piękny uśmiech dzięki implantom

Piękny uśmiech dzięki implantom

Piękny uśmiech dzięki implantom

Z biegiem lat, zębów w jamie ustnej stopniowo ubywa. Wiąże się to z koniecznością uzupełnienia tych braków, by móc odzyskać komfort życia i cieszyć się pięknym uśmiechem. Proteza nie zawsze jest jedynym rozwiązaniem. Często bowiem trzeba wypełnić pojedyncze luki między zębami i wtedy pojawia się problem – usunąć część zębów, by założyć protezę czy zdecydować się na implanty?

Implanty – konieczność czy zachcianka?

Przyczyną usunięcia zęba często są: nieszczęśliwy wypadek, nieprawidłowe ugryzienie twardego pożywienia lub degradacja zęba. Wtedy w naszej jamie ustnej pojawia się nieestetyczna szczelina, która nie tylko nie pozwala nam się swobodnie uśmiechać, ale również prowadzi do poważnych zmian, które dotykają zdrowych zębów. Co dzieje się w jamie ustnej? Uzębienie stara się przybliżyć do siebie, więc w efekcie może dojść do pojawienia się wady zgryzu lub wysunięcia części zębów. Pokarmy nie mogą być odpowiednio przeżuwane, co z kolei skutkuje dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Wtedy warto zdecydować się na implant, który wypełni szczelinę między zębami i sprawi, że odzyskamy komfort uśmiechu i spożywania posiłków.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Implanty ułatwiają nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale i hamują nieodwracalne i szkodliwe dla organizmu zmiany w jamie ustnej. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowym uśmiechem, warto zdecydować się na wszczepienie implantów, ponieważ ostatecznie zawsze jest to konieczne. Warto wiedzieć, że nasz organizm nie potraktuje ich jak ciała obcego, ponieważ tworzy je biokompatybilny materiał. Implanty są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Prawidłowo wykonane i umieszczone przejmują funkcję prawdziwego zęba. Biorą udział w każdym etapie przeżuwania pokarmów, dzięki czemu wszystkie procesy trawienne – mające początek już w jamie ustnej – mogą zachodzić prawidłowo.

Gdzie wykonać implanty?

Zabieg wszczepienia implantów najlepiej wykonać w renomowanej klinice dentystycznej. Wtedy będziemy mieli pewność, że zabieg skończy się powodzeniem. W klinice, w której chcemy wykonać implanty Rzeszów, znajdziemy zespół profesjonalistów, którzy szybko i bezboleśnie umieszczą w szczelinie międzyzębowej odpowiedni implant.