nikotyna

Saszetki nikotynowe – dyskretna alternatywa dla papierosów

nikotynaNie tylko papierosy zawierają nikotynę. Obecnie w sprzedaży można znaleźć także inne produkty z tą substancją. Jedną z nowości na rynku wśród wyrobów nikotynowych są torebki – saszetki nikotynowe. Często określane są one jako alternatywa dla papierosów. Co warto o nich wiedzieć?

Jak wyglądają saszetki nikotynowe?

Wyroby jak saszetki nikotynowe to rodzaj niewielkich saszetek, które wewnątrz zawierają nikotynę wraz z substancjami pomocniczymi, między innymi substancjami zapachowymi i smakowymi.

Pod względem swojego wyglądu torebki z nikotyną tego typu są bardzo podobne do snus, ale nie zawierają one tytoniu. Właśnie dlatego są one oferowane często jako snus beztytoniowy. Brak tytoniu powoduje, że mają one przyjemny smak i zapach i dodatkowo nie powodują one pojawienia się osadów na zębach.

Torebki nikotynowe – rodzaje

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj różne rodzaje saszetek nikotynowych, dlatego mogą być one również indywidualnie dobrane do konkretnych potrzeb i gustów użytkownika.

Do wyboru są saszetki nikotynowe o różnych smakach i zapachach. Dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim te miętowe oraz owocowe, na przykład o aromatach owoców cytrusowych.

Również torebki nikotynowe mogą być dobrane pod kątem mocy, czyli ilości nikotyny. Dzięki temu można również łatwo dopasować je do własnych potrzeb. Stopniowe zmniejszanie mocy torebek nikotynowych pozwala również na łatwiejsze rzucenie nałogu.

Zalety saszetek nikotynowych

Ze względu na swoją budowę saszetki nikotynowe mają wiele zalet, które wyróżniają je na tle papierosów – tych zwykłych oraz elektronicznych, a także innych wyrobów jak snus.

Do najważniejszych zalet saszetek nikotynowych zaliczane są:

  • dyskretna forma – można stosować je w każdym miejscu, również tam, gdzie obowiązuje zakaz palenia
  • przyjemne smaki i zapachy – do dyspozycji jest szeroka gama różnych smaków i zapachów, dlatego można dopasować je do własnych oczekiwań
  • wiele mocy do wyboru – dotyczą one ilości nikotyny znajdujących się w saszetkach
  • wygodne stosowanie – saszetka przeznaczona jest do umieszczania w ustach, nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów
  • brak osadów na zębach – w przeciwieństwie do snus torebki nikotynowe, które nie zawierają tytoniu, nie powodują pojawiania się nieestetycznych osadów

Gdzie kupić saszetki nikotynowe?

Sprzedażą wyrobów jak saszetki nikotynowe zajmują się obecnie sklepy stacjonarne i internetowe specjalizujące się w sprzedaży wyrobów tytoniowych i nikotynowych. Ceny zaczynają się od kilkunastu złotych.