Panele winylowe w kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Panele winylowe w kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Panele winylowe w kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Kuchnia to zdecydowanie najbardziej wymagające pomieszczenie w trakcie wykańczania i urządzania domu. Wiadomo, że często będziemy w niej przebywać, szczególnie jeśli lubimy przygotowywać własne posiłki. Kuchenna podłoga narażona jest na liczne uszkodzenia, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, co najlepiej nadaje się do jej pokrycia. Płytki może i są tanim rozwiązaniem, ale dość uciążliwym – jeśli spadnie nam nóż lub jakiś ciężki przedmiot, na powierzchni kafelka mogą powstać brzydkie rysy lub pęknięcia. Dlatego warto rozważyć panele winylowe.

Panele winylowe – czym są?

Panele winylowe mogą do złudzenia przypominać klasyczne panele laminowane, jednak odznaczają się zdecydowanie większą trwałością. Mają szerokość zwykłej deski podłogowej, a wykonane są z kilku warstw winylu, na której nadrukowuje się dekoracyjną powłokę. Ich grubość wynosi zwykle od 3 do 8 mm. Ze względu na szeroką gamę wzorów, panele winylowe mogą imitować wygląd innych materiałów, np. drewna. 

Zalety paneli winylowych w kuchni

Nie ma żadnych przeciwwskazań, by układać panele winylowe na własną rękę. Ich montaż jest znacznie ułatwiony, przede wszystkim dlatego, że do mocowania nie trzeba używać kleju – pojedyncze panele posiadają złącza, dzięki którym łatwo przytwierdzać do siebie kolejne deski. Przy zachowaniu ostrożności, można samodzielnie wykonać podłogę winylową, co oznacza, że nie musimy dodatkowo płacić fachowcom za robociznę.

Ze względu na elastyczność i miękkość, panele winylowe pozwalają nie tylko na chodzenie po nich boso, ale też doskonale tłumią odgłosy kroków. Co więcej, zapewniają izolację termiczną. Wyróżniają się przy tym znaczną trwałością i nie ulegają rysom czy odkształceniom, nawet pod wpływem intensywnego użytkowania. Łatwo je utrzymać w czystości.

Co sprawia, że panele winylowe nadają się do tak wymagających pomieszczeń jak kuchnia i łazienka? Kompletna wodoodporność. Deski nie pochłaniają wilgoci, dlatego alergicy nie muszą się martwić, że w podłodze zaczną się rozwijać roztocza i grzyby. Dodatkowo panele winylowe są świetnym materiałem na pokrycie ogrzewania podłogowego.

Panele winylowe możesz znaleźć na https://centrumposadzek.com.pl