Czy angielski przydaje się dorosłym?

Czy angielski przydaje się dorosłym?

Czy angielski przydaje się dorosłym?

Osoby dorosłe, a także seniorzy często mylnie uważają, że język angielski nie jest im do niczego potrzebny. Wydaje im się, że jedynie młodzi powinni uczyć się języka, żeby – w razie czego – wyjechać za granicę. Warto jednak uczyć się angielskiego także w dorosłym wieku. Dlaczego?

Język angielski w pracy

Coraz częściej zdarza się, że nawet osoby z długoletnim doświadczeniem na danym stanowisku mają mniejsze szanse na zdobycie nowej pracy niż osoby „świeże” na rynku pracy, ponieważ nie znają języka angielskiego. Bardzo często zdarza się, że zagraniczna firma ma swój oddział w Polsce. A żeby poprawnie wykonywać swoje obowiązki, musimy umieć porozumiewać się w obcym języku, np. z pracownikami czy zagranicznymi klientami. Z tego też powodu coraz więcej osób decycyduje się na kurs angielskiego dla dorosłych. Nie tylko dlatego, żeby mieć większe szanse na zdobycie nowej pracy, ale także dlatego, by nie wylecieć z dotychczasowej pracy. Niestety na wielu stanowiskach praca polega na ciągłym rozwoju. Wiąże się z tym również nauka języka.

Język angielski na wakacjach

Bardzo często, choć mamy pieniądze, nie decydujemy się na zagraniczne wakacje, ponieważ nie znamy języka angielskiego. Nauka języka obcego umożliwi nam poznawanie nowych zakątków świata. To właśnie w tym języku najłatwiej się porozumieć, niezależnie od tego, czy wybieramy się do Londynu i innych miast Wielkiej Brytanii, czy może do Dubaju. Znajomość języka angielskiego umożliwi nam nie tylko zwiedzanie, ale także zrobienie zakupów w sklepie, kupienie biletów na autobus czy zapytanie o drogę. 

Na naukę nigdy nie jest za późno

Wiele osób uważa, że po 40 czy po 50 jest już za późno na naukę języka angielskiego. Tak naprawdę naukę możemy zacząć w każdym wieku. Wiadomo, że dzieci szybciej wszystko przyswajają. Nie oznacza to jednak, że zapamiętanie słówek w starszym wieku nie będzie w ogóle możliwe. Jeśli interesuje Was angielski dla dorosłych Częstochowa, zajrzyjcie na stronę: http://tarkowski.edu.pl/. Szkoła językowa na pewno pomoże Wam się zmotywować.