Ocieplenie budynku styropianem – poradnik

Ocieplenie budynku styropianem – poradnik

Ocieplenie budynku styropianem – poradnik

Termomodernizacja budynku to bardzo ważne przedsięwzięcie, gdy chcemy, by w domu lub biurze było ciepło zimą i chłodniej latem. Oczywiście, to nie wszystkie zalety, które płyną z ocieplenia domu. Dlatego w tym poradniku opiszemy, dlaczego warto zadecydować się na termoizolację styropianem i jak zrobić to poprawnie.

Ocieplenie budynku styropianem

Ocieplenie domu styropianem to najpopularniejsza i najłatwiejsza metoda termoizolacji. Jest stosunkowo tania i skuteczna. Jednak zanim się na nią zdecydujemy, warto wiedzieć, jak prawidłowo zabrać się do tego zadania. To sprawi, że prawidłowo przeprowadzimy termoizolację i nie będą konieczne żadne naprawy oraz poprawki.

Ocieplenie zaczynamy od bardzo dokładnego oczyszczenia ścian i przygotowania ich do termoizolacji. W tym celu na umytą ścianę nakładamy grunt, który będzie bazą pod kolejne warstwy materiałów izolacyjnych. Następnie montujemy listwę startową, która ma za zadanie odciąć owady i gryzonie od termoizolacji budynku. Sprawia, że materiał ociepleniowy nie zamoknie i nie zostanie uszkodzony. Dalsze etapy prac zależą od systemu ocieplenia, który wybierzemy. Ostatecznie dobrze jest powierzyć pracę ekipie budowlanej. Fachowcy profesjonalnie wykonają docieplenie budynków Częstochowa, bez względu na wielkość powierzchni i poziom skomplikowania prac termoizolacyjnych.

Dlaczego warto wykonać termoizolację?

Przede wszystkim, to ogromne oszczędności na ogrzewaniu pomieszczeń i całego budynku. Również w czasie lata da się zauważyć dobroczynny wpływ termoizolacji na temperaturę w pokojach. Jest ona niższa niż w przypadku, gdy izolacji brakuje. To wszystko za sprawą warstw ograniczających napływ gorącego oraz mroźnego przewietrza do wnętrza. Nie zapominajmy również, że budynek poddany termoizolacji jest odporniejszy na wilgoć, nie zagrzybia się, a ściany wewnętrzne i elewacja nie mokną pod wpływem nagromadzonej w nieocieplonym tynku wilgoci.

Zajrzyj na tę stronę internetową: https://termobud.com.pl, by sprawdzić, jak profesjonalnie możesz ocieplić swój dom, dzięki ekipie doświadczonych fachowców.