Z A2 na B1 – przeskocz poziom angielskiego

Z A2 na B1 – przeskocz poziom angielskiego

Z A2 na B1 – przeskocz poziom angielskiego

Masz wrażenie, że Twoja nauka angielskiego utknęła w martwym punkcie? Przez brak postępów straciłeś zapał do dalszego zdobywania wiedzy? Znamy powód takiego stanu rzeczy. Ale dzięki tym trzem metodom, szybciej przeskoczysz z poziomu A2 na B1. Wystarczy jedynie odrobina wytrwałości i przede wszystkim, zmienienie nastawienia lub nawet sposobów nauki.

Szybkie tempo wrogiem nauki

Wiele osób myśli, że codzienne zakuwanie angielskiego albo chodzenie na kurs przyspieszy efekty. Mamy wrażenie, że im więcej tym lepiej. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Owszem, codzienne, 15 minutowe przeglądanie słówek, oglądanie serialu lub czytanie po angielsku jest ok. Ale gdy chcemy każdego dnia po kilka godzin uczyć się angielskiego i myślimy, że przyniesie to efekty, to jesteśmy w błędzie.

Nasz mózg musi mieć czas na odpoczynek i regenerację. Otaczanie się językiem w postaci rozrywki lub cytatów wyjdzie na plus, ale kilkugodzinne uczenie się gramatyki i słówek już nie. To musi przychodzić nam naturalnie. Dlatego po prostu starajmy się uczyć wtedy, gdy mamy na to ochotę. W ten sposób tak szybko się nie zniechęcimy.

Cofasz się do początków

Kiedy zaczynałeś przygodę z językiem, wykonywałeś proste ćwiczenia gramatyczne i uczyłeś się innymi metodami, niż teraz, kiedy większość słówek i zasad rozumiesz. Dlatego warto zmienić metodę nauki wraz z postępem. Czasami rzucenie się na głęboką wodę może przynieść korzyści. Jak mawiają, mierz siły na zamiary, a osiągniesz swój cel.

Uczysz się samodzielnie

Jeśli już nie chodzisz do szkoły i chcesz samodzielnie powtórzyć i utrwalić język, największym błędem jest całkowicie samodzielna nauka. Kiedy nie masz obok siebie kogoś, kto potrafi biegle władać tym językiem, możesz utrwalić wiele błędów, chociażby w wymowie. Dlatego dobra metodą na zwiększenie skuteczności edukacji jest zapisanie się na kurs.

Przykładowo Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to metoda nauki za pomocą konwersacji. Okazuje się, że tak najskuteczniej pojąć wiedzę i utrwalić sobie prawidłowe schematy rozmów i zwrotów. Łatwiej też szybko zniwelować błędy w wypowiadaniu trudniejszych słówek.