Nowoczesne łóżka bukowe – dlaczego warto je wybrać?

Nowoczesne łóżka bukowe – dlaczego warto je wybrać?

Nowoczesne łóżka bukowe – dlaczego warto je wybrać?

Rozglądasz się za nowym łóżkiem do swojej sypialni? Poznaj bliżej łóżka bukowe, które mogą być doskonałym zakupem dla każdego, kto uwielbia dobry design i szuka mebli na lata!

Dlaczego warto kupić łóżko z buku?

Buk jest drewnem o wielu zaletach. Wyróżnia się wysoką wytrzymałością i trwałością, a także estetycznym wyglądem. Naturalnie jego wybarwienie jest jasne lub średnio-jasne i doskonale pasuje do wnętrz w stylu nowoczesnym i tradycyjnym.

Łóżka wykonane z litego drewna bukowego to świetny wybór dla osób, którym zależy na codziennym wysypianiu się. W połączeniu z wygodnym materacem tworzą idealny duet dla każdego, komu zależy na komforcie snu.

Najważniejsze zalety łóżek bukowych:

  • estetyczny wygląd
  • wieloletnia trwałość
  • odporność na czynniki zewnętrzne

Style łóżek bukowych

Producenci mebli drewnianych oferują łóżka bukowe w wielu wariantach do wyboru. Dzięki temu można dobrać je indywidualnie do swoich potrzeb i do sypialni, w której mebel ma być umiejscowiony.

Najczęściej kupowane są nowoczesne łóżka bukowe, które wykonane są z litego drewna łączonego w proste, geometryczne kształty. Takie łóżka często wyposażane są również w zagłówki drewniane, które podwyższają komfort wypoczynku. Takie łóżka świetnie wyglądają w aranżacjach w stylu nowoczesnym, loft, skandynawskim czy minimalistycznym.

Można również zdecydować się na łóżka bukowe o tradycyjnym wyglądzie. Charakteryzują się one obecnością większej liczby elementów dekoracyjnych, na przykład mogą być to ozdobnie rzeźbione nogi czy wezgłowia. Kapitalnie pasują one do wnętrz rustykalnych, klasycznych, kolonialnych.

Dodatkowe elementy do łóżek bukowych

Producenci bardzo często uzupełniają łóżka bukowe o dodatkowe elementy do dokupienia, które poszerzają funkcjonalność tych mebli.

Bardzo popularne są łóżka bukowe ze skrzyniami. Skrzynie wewnętrzne ułatwiają przechowywanie pościeli. Dostęp do skrzyni może następować przez podniesienie jego stelaża do góry na pneumatycznych podnośnikach lub przez jej wysunięcie.

Gdy łóżko nie ma wbudowanego wezgłowia, można również go dokupić. Producenci oferują też wezgłowia z wygodnymi poduszkami.

Producent może też oferować łóżko bez stelaża wewnętrznego na materac. Wtedy należy dokupić go we własnym zakresie, dopasowując jego rodzaj do konkretnego typu materaca.

Ile kosztuje łóżko bukowe?

Cena za łóżka bukowe jest zależna przede wszystkim od producenta, a także od wielkości łóżka i jego dodatkowych elementów. Wpływ na koszty ma także malowanie łóżka.

Zwykle ceny rozpoczynają się od około 2000 złotych, natomiast w przypadku łóżek z malowaniem i dodatkowymi elementami mogą one wynieść nawet ponad 3000 złotych. Dokładne ceny można zobaczyć na stronach internetowych producentów.