Nieśmiertelniki z grawerem – dodatki, które podkreślą nasz niepowtarzalny styl

Nieśmiertelniki z grawerem – dodatki, które podkreślą nasz niepowtarzalny styl

Nieśmiertelniki z grawerem – dodatki, które podkreślą nasz niepowtarzalny styl

Nieśmiertelniki męskie to bardzo modna i stylowa biżuteria, która ma korzenie militarne. Została stworzona po to, by umożliwić identyfikację żołnierzy wyruszających na wojnę. Dziś mało kto myśli o jej pierwotnym przeznaczeniu. Nieśmiertelniki są chętnie noszone przez celebrytów, gwiazdy sportu, kina i estrady. Mężczyźni chętnie wybierają nieśmiertelniki z grawerem, gdyż dzięki możliwości wykonania na nich dowolnego napisu – stają się ozdobami jedynymi w swoim rodzaju.

Nieśmiertelniki męskie z grawerem odpowiednie na każdą okazję

Męskie nieśmiertelniki z grawerem to dodatki, które bez obaw możemy założyć niezależnie od sytuacji. Mężczyźni w każdym wieku chętnie noszą je na co dzień, są one znakomitym dodatkiem na imprezę, można założyć je również do pracy (przy czym jeżeli w miejscu zatrudnienia obowiązuje bardzo elegancki dress code, nieśmiertelnik powinien być ukryty pod koszulą).

Biżuteria, która trafi w każde gusta

Zaletą nieśmiertelników męskich jest fakt, że podobają się one mężczyznom preferującym całkowicie odmiennie style ubierania. Wybór tego typu dodatków jest imponujący. Odpowiedni naszyjnik z nieśmiertelnikiem znajdzie zwolennik minimalizmu, a także mężczyzna lubiący, gdy jego biżuteria przyciąga spojrzenia. Do stylizacji utrzymanych w duchu minimalistycznym pasują nieśmiertelniki klasyczne – czyli pozbawione jakichkolwiek ozdób blaski na cienkich łańcuszkach. W zależności od potrzeb można wybrać nieśmiertelnik srebrny, czarny (czarna stal szlachetna jest obecnie wyjątkowo modna), a także złoty (złote nieśmiertelniki pasują mężczyznom o ciepłym typie kolorystycznym).

Jeżeli lubimy nosić biżuterię bardziej wyrazistą, doskonałym wyborem może okazać się nieśmiertelnik bogato zdobiony. Innym pomysłem jest wybór nieśmiertelnika z dodatkową ozdobą (wykonaną z barwionej skóry naturalnej lub wysokogatunkowej stali szlachetnej) lub założenie naszyjnika z kilkoma nieśmiertelnikami (możemy wybrać blaszki w tym samym lub różnych kolorach).

Dlaczego grawer jest tak ważny?

Najważniejszym elementem każdego nieśmiertelnika jest napis, który zdecydujemy się na nim wygrawerować. To przede wszystkim od niego zależy, czy nieśmiertelnik stanie się dla nas ozdobą wyjątkową. Nikt z nas prawdopodobnie nie będzie chciał nosić biżuterii z grawerem, który do niego nie przemawia (na przykład imię byłej partnerki) lub nic dla niego nie znaczy.

Pomysłów na grawer jest wiele, jednak projektanci niczego nam w tej kwestii nie narzucają. Jeżeli nieśmiertelnik kupowany jest na prezent, zazwyczaj zostaje umieszczona na nim dedykacja, zapewnienia o miłości, hasła motywacyjne, cytaty. Wielu mężczyzn zleca grawerowanie imion najbliższych im osób.

Nieśmiertelnik z grawerem ze stali szlachetnej

Współcześnie bardzo modne są nieśmiertelniki z takich metali jak srebro, złoto, a także wysokogatunkowa stal szlachetna. Stal szlachetna (nazywana także stalą nierdzewną lub chirurgiczną) to metal posiadający równie atrakcyjne walory estetyczne co srebro i złoto, a jednocześnie bardzo wytrzymały (jest odporny na uszkodzenia mechaniczne a także niszczące działanie wilgoci). Stal jest również hipoalergiczna, co oznacza, że mogą ją nosić nawet osoby uczulone na inne metale.

Stylowy nieśmiertelnik z grawerem na prezent

Nieśmiertelniki z grawerem mogą okazać się bardzo udanymi upominkami, ale pod warunkiem, że podarujemy je komuś bliskiemu. Pamiętajmy, żeby przed zakupem dobrze przemyśleć treść graweru, a także sprawdzić jaki rozmiar łańcuszka jest odpowiedni dla mężczyzny, którego zamierzamy obdarować.