Nierówny i trudny teren – jaką kosiarkę wybrać?

Nierówny i trudny teren – jaką kosiarkę wybrać?

Nierówny i trudny teren – jaką kosiarkę wybrać?

Aby prace w ogrodzie należały do czynności przyjemnych, warto ułatwić sobie życie poprzez dobór odpowiednich narzędzi i sprzętów. Ale jaką kosiarkę wybrać, jeżeli mowa o nierównym i trudnym w koszeniu terenie? To jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają kupujący podczas wyboru artykułów ogrodowych. 

Rodzaje kosiarek

Ten niezbędny do prac w ogrodzie sprzęt można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Każdy z dostępnych w danej grupie modeli różni się nie tylko budową, ale także wielkością i rodzajem poboru mocy czy przystosowaniem do danego podłoża. Wyróżniamy m.in. kosiarki ręczne, elektryczne, z zasilaniem sieciowym, akumulatorowe, hybrydowe, spalinowe i traktorki do trawy. Kupujący wybierają sprzęty wedle własnych potrzeb. 

Ogródki i tereny przystosowane do koszenia mogą mieć różne rozmiary a dodatkowo – podłoże niekiedy okazuje się nierówne, grząskie bądź mogą na nim występować liczne krzewy lub drzewa. Nie każda kosiarka będzie w takim przypadku odpowiednia. Więc jaką wybrać? 

Idealna kosiarka na nierówny i trudny teren 

Jeżeli mowa o kosiarkach elektrycznych, są one odpowiednio przystosowane do pracy na nierównym, pochyłym terenie. Posiadają jednak specyficzne, dość istotne wady – podłączony do prądu kabel to spore ograniczenie. Taka kosiarka nie sprawdzi się podczas prac na dużym terenie, a jednocześnie musimy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu stale zasilanego prądem. Warto pamiętać, że części do kosiarek ulegają zużyciu i należy stale kontrolować ich stan i zdatność do dalszego użytku. 

Częstym wyborem klientów jest specjalny traktorek do trawy. To duży model sprzętu koszącego, który nadaje się przede wszystkim na większe powierzchnie. Jest przyjemny w użytkowaniu – ze względu na siedzący tryb pracy – i dobrze sprawuje się przy trudnych powierzchniach. Radzi sobie z przeszkodami dzięki krótszemu promieniowi skrętu. Prowadząc traktorek do trawy, można łatwo omijać zarówno drzewa, jak i krzewy. 

Części niezbędne do naprawy kosiarek i traktorków ogrodowych możesz znaleźć na stronie: https://ogrodexmilicz.pl.