seriale w jesiennym klimacie

Najlepsze seriale w jesiennym klimacie – co warto obejrzeć?

Jesień sprzyja spędzaniu czasu w domu. Jedną z metod jego spożytkowania jest oglądanie seriali. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy trzeba wybrać coś konkretnego. Ilość produkcji przytłacza i trudno powiedzieć, co będzie godne uwagi. Dla wszystkich poszukujących filmowego tasiemca na tę jesień – oto zestawienie tytułów godnych uwagi!

Seriale kryminalne dla lubiących dreszczyk emocji

Fani kryminałów tej jesieni powinni sięgnąć po serial Zbrodnie po sąsiedzku. Przez 3 sezony można doświadczać fantastycznej czarnej komedii, w której historie true crime zaczynają stawać się rzeczywistością trójki mieszkańców jednego z budynków. Serial zyskał nominację do Złotych Globów i zdążył podbić serca recenzentów oraz wielu widzów. W głównych rolach da się zobaczyć takie gwiazdy jak Steve Martin, Martin Short i Selena Gomez.

Fani polskich produkcji również nie będą zawiedzeni. Utrzymane w kryminalnym charakterze Kruk czy Klangor to tytuły godne poświęcenia czasu tej jesieni. Pierwsza nich w 3 sezonach opowiada historię komisarza Kruka (Michał Żurawski), który rozwiązuje sprawy na mrocznym Podlasiu. Nie brakuje zwrotów akcji, emocji i bohaterów z krwi i kości. W Klangorze akcja dzieje się w Świnoujściu i balansuje pomiędzy dramatem rodzinnym i kryminałem – serialowy ojciec (Arkadiusz Jakubik) postanawia na własną rękę odnaleźć zaginioną córkę. Chociaż produkcja ma tylko jeden sezon, akcja jest niespieszna, trzyma w napięciu, a klimat wydaje się wyjątkowo skandynawski. Fani klasyków z Północy na pewno nie będą zawiedzeni.

Wśród klasyków warto sięgnąć po Mindhuntera (2017-2019). W ciągu dwóch sezonów widzowie mogą zrozumieć, jak w ubiegłym wieku powstawał termin seryjnego mordercy. Spraw kryminalnych nie brakuje, można zapoznać się z portretami psychologicznymi wielu przestępców (np. Charlesa Mansona, Dennisa Radera), a całość podana jest w mrocznej i ponurej otoczce.

Seriale, które pozwalają zapomnieć o pogodzie za oknem

Ci, którzy nie szukają dodatkowych emocji, a wręcz chcieliby się uwolnić od mroku panującego za oknami, mogą sięgnąć po przyjemniejsze produkcje. Na myśl od razu przychodzi Ostatni taniec. Przedstawia historię Michaela Jordana w latach 90., gdy grał w barwach Chicago Bulls. To powrót do przeszłości powodujący wzruszenie, a także szansa na przeżycie wyjątkowych momentów raz jeszcze. Fani sportu z pewnością nie będą zawiedzeni, tym bardziej że do produkcji zostały wykorzystane wcześniej niepublikowane materiały archiwalne, z lat 1997-1998.

Fani kreskówek z pewnością dobrze znają Ricka i Morty’ego, dlatego ucieszą się, że w październiku premierę miał 7. sezon. Genialny i szalony naukowiec wciąga do swojego świata wnuka, dzięki czemu wspólnie przeżywają niezapomniane przygody, niekiedy ogromnym kosztem. Można by pomyśleć, że to wzorowe kino familijne, jednak to tylko pozory i serialowi zdecydowanie daleko do tego tytułu. Niemniej sitcom przyciąga rzesze odbiorców przez niekiedy rynsztokowy humor, nieowijanie w bawełnę i dozę głupoty, dzięki której całe uniwersum ma prawo funkcjonować.

Osoby, które szukają ukojenia w serialu i liczą, że dana produkcja pozwoli umysłowi odpocząć, powinny wybrać The Office. Satyra o realiach pracy biurowej w słodko-gorzki sposób sprawia, że trudno się nie zaśmiać.

Ci, którzy znają produkcje anglojęzyczne (amerykańską i angielską) mogą sięgnąć po polską interpretację scenariusza. Przeniesienie historii do realiów biura w Siedlcach sprawia, że pewne skecze z życia wzięte są niebywale zabawne. Niedawno premierę miał 3. sezon tego serialu.

Jesienne wieczory na kanapie z serialem – jaką produkcję wybrać?

Wiele osób, oglądając jesienią seriale, szuka czegoś, co będzie miodem na ich serca. Nic dziwnego, o tej porze roku warto sprawiać sobie nawet najmniejsze przyjemności i to w każdej możliwej formie. Jedną z nich jest tasiemcowa produkcja, dzięki której da się dotrwać do wiosny. Co wybrać?

Niektórzy oglądają finałowy sezon Sex Education. To lekka, pouczająca historia, z której da się dowiedzieć czegoś więcej, a także przypomnieć sobie swoje własne debiuty i przeżycia związane z intymnością.

Twórcy Peaky Blinders (Steven Knight) oraz Stranger Things (Shawn Levy) postanowili połączyć siły. W ten sposób powstał miniserial Światło, którego nie widać. Historia jest bardzo prosta – opowiada o splatających się losach niewidomej Francuzki i niemieckiego żołnierza w trakcie II wojny światowej. Powstały obraz bardzo wzrusza i pokazuje, jak wojna nie bierze jeńców, a ludzie, którzy stają po przeciwnych stronach konfliktu, tak naprawdę są tacy sami.

Ci, którzy tęsknią za klasykami, z pewnością ucieszą się na wieść, że powraca Doctor Who. Premiera pierwszego odcinka będzie mieć miejsce 25 grudnia i rozpocznie 14. sezon historii. Produkcja będzie się składać z 3 odcinków specjalnych, które upamiętniają 60. rocznicę powstania programu.

Seriale na jesień – komedia, dramat czy fantastyka?

Jesień to dobry czas na serial. Dni są coraz krótsze, robi się nieprzyjemnie zimno, a o śniegu jeszcze nawet nie ma co myśleć. Nie istnieje więc lepszy sposób na spędzanie czasu niż zaszycie się wygodnie pod kocem i obejrzenie czegoś dobrego. Tego typu produkcje pozwalają wciągnąć się w historię na dłużej i zapomnieć o chłodzie na zewnątrz.

Na taką okazję każdy wybierze coś innego. Niektórzy jesień spędzą przy kryminałach, inni przy komediach. Szukając czegoś w gatunkach kina akcji, warto sięgnąć po Poker Face, uznane za najlepszy serial kończącego się roku. Historia dotyczy rozpoznającej kłamstwa Charlie, która stara się wykorzystać swoje umiejętności do tropienia złoczyńców.

Osoby lubiące oglądać na ekranie kuchnię powinny wybrać serial The Bear. Jedzenie przeplata się tam z konfliktem rodzinnym, a tempo nadaje nieustany chaos, który powstaje w kuchni w godzinach największego ruchu.

Wśród mniej typowych produkcji warto wspomnieć o Dziennej Dawce Słońca. Koreański serial opowiada o pielęgniarce, która postanawia pracować na oddziale psychiatrycznym. Historia pokazuje, z jakimi trudnościami zmaga się w nowym miejscu pracy, a przy okazji uświadamia, z czym muszą radzić sobie pacjenci. Mimo trudnego i ważnego tematu, który został poruszony, serial można ocenić, jako dzienną dawkę słońca, której każdy potrzebuje w swoim życiu.