lektor

Nagrania lektorskie – ile kosztują? Cennik lektorów

lektorKoszty związane z wykonaniem nagrania lektorskiego mogą być zróżnicowane. Od czego zależą? Ile trzeba zapłacić za wykonanie krótkiego nagrania na cele reklamowe? W jaki sposób zaoszczędzić na zleceniu nagrania lektorskiego?

Nagrania lektorskie – kiedy są zamawiane najczęściej?

Lektor jest osobą, która zarabia na swoim głosie. To on przygotowuje nagrania lektorskie na różne cele, na przykład do reklam telewizyjnych, radiowych, podkłada glosy w filmach, serialach czy grach komputerowych, uczestniczy w nagraniach audiobooków lub tworzy nagrania do automatycznej sekretarki. Ponadto lektorzy zajmują się wykonaniem materiałów jak prezentacje, szkolenia, narracje, które zamawiane są często przez firmy.

Zatem z pomocy lektora można skorzystać w wielu sytuacjach, gdy konieczne jest uzyskanie nagrania do konkretnych celów. Lektor może wtedy odczytać przekazaną informację i zadbać o to, aby była ona atrakcyjna dla odbiorców.

Ile kosztuje nagranie lektorskie?

W przypadku usług jak nagrania lektorskie cennik – https://www.powitania.pl/cennik/ jest zróżnicowany, dlatego też trudno z góry powiedzieć, ile trzeba będzie zapłacić za wykonanie takiego nagrania.

Najczęściej koszty rozpoczynają się od około 50 złotych za krótkie nagranie do 30-45 sekund, natomiast mogą one sięgać nawet paru tysięcy złotych za podobny czas.

Co wpływa na koszt nagrania lektorskiego?

Koszty związane z nagraniem lektorskim są regulowane przez szereg czynników, do których zaliczają się między innymi:

  • Popularność lektora oraz jego cennik,

  • Język, którym posługuje się lektor – więcej należy zapłacić za wykonanie nagrania przez native spekaera,

  • Przeznaczenie nagrania – drożej wyceniane są te, które przeznaczone są do reklam ogólnopolskich, natomiast tańsze są te do reklam lokalnych,

  • Dodatkowe usług, między innymi kreacja tekstu reklamy, dodanie podkładu muzycznego,

  • Czas realizacji nagrania lektorskiego – ekspresowe nagrania są związane z wyższym wydatkiem.

Jak zaoszczędzić na nagraniach lektorskich?

Aby zapłacić za nagranie lektorskie jak najniższą cenę, warto przede wszystkim zapoznać się z różnymi ofertami i porównać je ze sobą. Najłatwiej można zrobić to w bankach głosów – specjalnych serwisach internetowych, które prezentują oferty wielu lektorów w jednym miejscu.

W banku głosów można sprawdzić różne oferty lektorów – tych popularnych i mniej znanych, a także sprawdzić próbki ich nagrań lektorskich. Przy ofertach dostępne są także cenniki, dlatego można łatwo sprawdzić oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Nagranie można od razu zlecić przez internet.