fotowoltaika

Jak zamontować panele fotowoltaiczne na domu?

fotowoltaikaFotowoltaika związana jest z wieloma korzyściami. Dzięki niej można samodzielnie wytwarzać prąd z promieniowania słonecznego i oszczędzać na kosztach rachunków za energię elektryczną. Jak zamontować panele fotowoltaiczne na domu? Z pomocą przychodzą specjalistyczne firmy fotowoltaiczne.

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego

Rachunki domów jednorodzinnych w ostatnich czasach znacznie poszły w górę. Zapowiadane są także kolejne podwyżki. Nic dziwnego, że tak wiele osób interesuje się obecnie rozwiązaniami, za pomocą których można uniezależnić się od wysokich kosztów i stałych podwyżek.

Wśród popularnych systemów umożliwiających redukcję kosztów rachunków znajduje się fotowoltaika, czyli systemy pozwalające na wytwarzanie darmowego prądu z promieniowania słonecznego docierającego na ziemię. Promieniowanie to pada na panele fotowoltaiczne, które następnie wytwarzają energię do zasilania budynku. Nadwyżka może być odprowadzona do sieci energetycznej, a potem odebrana po odpowiednim przeliczniku.

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Chociaż panele fotowoltaiczne i pozostałe elementy systemu można montować samodzielnie, lepiej zdecydować się na fachową pomoc specjalistów w tej dziedzinie. Gdy chcesz zainstalować panele fotowoltaiczne Śląsk – https://network-elements.pl/oferta/instalacje-fotowoltaiczne to jeden z regionów, gdzie zainteresowanie tego typu usługami jest bardzo wysokie, a także działają tu renomowane firmy zajmujące się fotowoltaiką.

Firma fotowoltaiczna może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje między innymi:

  • przeprowadzenie odpowiednich pomiarów

  • wykonanie projektu instalacji

  • dobór elementów instalacji fotowoltaicznej

  • zamontowanie fotowoltaiki u klienta

  • uruchomienie systemu

  • obsługę posprzedażową – konserwację, serwis

Montaż paneli fotowoltaicznych – gdzie można go wykonać?

W przypadku instalacji typu mikro, które montowane są na posesjach prywatnych, istnieje możliwość wykonania ich na kilka sposobów.

Najczęściej instalacje fotowoltaiczne montowane są na dachach budynków. Jest to możliwe zarówno na dachach skośnych, jak i płaskich z wykorzystaniem specjalnych konstrukcji stalowych.

Zdarza się jednak, że montaż instalacji nie jest możliwy na dachu. Wówczas rozwiązaniem jest wykonanie jej na podłożu. W tym celu stosuje się również konstrukcje stalowe pod panele fotowoltaiczne, za pomocą których można podłączyć je z pozostałymi elementami instalacji w budynku.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznej, warto umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy, który będzie mógł zaprezentować system oraz doradzić w doborze jego elementów i miejsca montażu.