Cisza, spokój i wygodny fotel, w którym można się zrelaksować przy lekturze ulubionej powieści. O tym marzy każdy miłośnik książek. Sprawa wydaje się prosta, kiedy możemy sobie pozwolić na urządzenie domowej biblioteki lub gabinetu. Najczęściej jednak brakuje miejsca i kącik czytelniczy trzeba urządzić w innym miejscu. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.
Kącik do czytania w salonie
Pokój dzienny zazwyczaj jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu. Przestrzeń wprost stworzona do wypoczynku i relaksu pozwala zanurzyć się w lekturze i zapomnieć o całym świecie. Ciekawym pomysłem jest wizualne oddzielenie kącika do czytania od reszty pomieszczenia.
Wystarczy, że położysz mały, miękki dywan, a na nim postawisz komfortowy fotel i niewielki stolik. Jeśli dysponujesz przestronnym salonem, możesz rozważyć zakup sofy lub szezlonga. Jeśli nie chcesz, aby inni domownicy rozpraszali Twoją uwagę, postaw stylowy i funkcjonalny parawan. W ten sposób zyskasz odrobinę prywatności.
Zadbaj o spójność aranżacji. Salon po przemeblowaniu nadal ma cieszyć oko. Meble oraz kolorystyka kącika do czytania nie powinny odbiegać znacząco od reszty wystroju.
Szukasz porad, wskazówek i inspiracji? Jeśli Twoja odpowiedź to tak, w Salonach Agata opinie klientów nie pozostawiają złudzeń – znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do urządzenia wymarzonego miejsca do czytania. Brakuje Ci pomysłu? Sprawdź przykładowe projekty zagospodarowania wnętrz lub skorzystaj z pomocy projektanta.
Kącik czytelniczy w sypialni
A może kilka stron fascynującej lektury przed snem? Niejednej osobie przypominają się piękne czasy dzieciństwa, kiedy to z latarką w ręku pochłaniało się kolejne stronice książki. Sypialnia z pewnością stanowi dobre miejsce do czytania, zwłaszcza jeśli salon w ciągu dnia jest zbyt gwarny.
W pobliżu łóżka lub fotela umieść regał na książki. W ten sposób zawsze będziesz mieć je pod ręką. Zadbaj o swój wzrok i zaopatrz się w lampę stojącą, która zapewni odpowiednią ilość światła.
Świetnym miejscem okaże się również odpowiednio zaaranżowany wykusz lub szeroki parapet. W tym przypadku wystarczy postawić na miękki koc oraz kilka poduszek. Przestrzeń pod oknem – jeśli akurat nie znajduje się tam kaloryfer – można wykorzystać na dodatkowe półki, które pomieszczą książki oraz wszelkie bibeloty.
Postaw na niekonwencjonalne rozwiązania
Twoje miejsce do czytania wcale nie musi wyglądać tradycyjnie. Zastanów się, czy w swoim domu nie znajdują się niezagospodarowane dotychczas zakątki. Duża wnęka pod schodami, antresola, ogród zimowy a może poddasze użytkowe? Z pewnością znajdziesz wiele ciekawych możliwości.
Leave a Reply