Miłość z Erasmusa – co teraz?

Miłość z Erasmusa – co teraz?

pexels-photo-349494Twój syn wyjechał na kilka miesięcy uczyć się za granicą? Powrócił nie tylko z nową wiedzą, ale także nową narzeczoną? Jesteś w kropce, bo dziewczyna wydaje się być sympatyczna ale… nie zna polskiego? Nie trać wiary w swoje możliwości i wybierz się na ekspresowy kurs języka obcego.

Przede wszystkim nie oceniaj siebie w kategoriach, że na coś jest za późno. Jeśli brakuje Ci motywacji, by podjąć naukę języka angielskiego, pomyśl o swoim synu, któremu tak bardzo zależy na tym, byś poznał jego ukochaną. Jesteś przekonany? Świetnie – tylko co robić?

Zamiast kupować drogie podręczniki i samodzielnie katować się audiobookami, zapisz się do szkoły językowej w Częstochowie http://tarkowski.edu.pl. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania, dobranej przez specjalistę, szybko nauczysz się komunikacji w obcym języku. Z czasem przyjdzie pora także na znajomość zasad gramatyki itp.

Skup się na komunikacji. Podczas zajęć prowadzonych metodą bezpośrednią, będziesz musiał myśleć w języku angielskim, gdyż nie będzie czasu na potajemne tłumaczenia sobie całych zdań z polskiego na angielski. Na początku możesz czuć się zdezorientowany ale z czasem przywykniesz. Ważne, by kurs był naprawdę intensywny, co oznacza, że powinieneś na niego uczęszczać nawet kilka razy w tygodniu.

Wyobraź sobie radość swojego syna, gdy ten znowu przyjedzie w odwiedziny ze swoją narzeczoną i zobaczy, że sam zaczynasz z nią rozmowę, odpowiadasz na pytania, słowem – poznajesz ją. Nigdy nie jest za późno na naukę. Młodzi ludzie pozwalają swoim rodzicom przełamywać pewne schematy. Właśnie dlatego, że sami są odważni i otwarci na nowości, zarażają swoich rodziców tą rozwojową tendencją.

Już nigdy nie tłumacz się, że nauka jest stworzona tylko dla młodych umysłów. Świat wymaga od nas, byśmy uczyli się całe życie. Pamiętaj o tym i już dzisiaj zapisz się na kurs języka obcego. Dzięki temu zmieni się także Twoje życie – ujrzysz nowe perspektywy, których wcześniej się nawet nie spodziewałeś. Na emeryturze w końcu masz czas dla siebie i swoich nowych pasji. Przy okazji skorzysta na tym rodzina.