Jak dbać o telefon, żeby służył nam jak najdłużej?

Jak dbać o telefon, żeby służył nam jak najdłużej?

fotolia_118863505_subscription_monthly_mKorzystasz z telefonu w każdych okolicznościach. Nie tylko w domu czy w miejscu pracy, ale także na zewnątrz. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne, wyciągasz swój smartfon z torby, chcąc sprawdzić wiadomości i odczytać maile. Aby nie narażać komórki na uszkodzenia podczas transportu i użytkowania, zaopatrz się w odpowiednie etui na telefon.

Współczesne telefony są coraz większe i coraz cieńsze. Design dla użytkowników jest bardzo istotny, jednak wielu z nich skarży się na śliskie obudowy, które nieraz trudno objąć dłonią. Dotyczy to zwłaszcza większych modeli, w których średnia ekranu wynosi powyżej 5 cali. Ich użytkowanie bywa uciążliwe, nie mówiąc o przechowywaniu czy wykorzystywaniu podczas uprawiania sportu. Rozwiązaniem problemu jest dedykowane etui na telefon firmy Manta, które nie tylko ochroni smartfona, ale przede wszystkim ułatwi korzystanie z niego na zewnątrz.

Jakie etui na telefon wybrać?

Do wyboru pozostają etui na telefon w wielu typach, które bez trudu dopasujesz do swojego modelu smartfona. Tylko prawidłowo dobrana obudowa zewnętrza może w pełni ochronić urządzenie w razie upadku czy gorszej pogody. Skorzystaj z niego zwłaszcza, jeśli nie wykupiłeś ubezpieczenia smartfona od następstw poszczególnych wypadków.

W zależności od preferencji możesz zdecydować się na etui na telefon:

  • pokrowiec przeznaczony do noszenia na pasku od spodni,
  • w formie opaski z na ramię,
  • klasyczny pokrowiec, do którego wsuwasz telefon.

etui-na-telefon
Wybór konkretnego produktu zależy przede wszystkim od tego, czy użytkujesz telefon podczas uprawiania sportu czy raczej korzystasz z niego przy okazji innych codziennych czynności. Niemniej ważne jest, aby wybierać spośród firmowych etui na telefon, które wykonane są z dbałością o detale i zaprojektowane tak, aby chronić newralgiczne części smartfona.

Etui na telefon dla sportowców

Uprawiasz sport? Lubisz kontrolować swoje wyniki i osiągać założone cele? A może do przebiegnięcia lub przejechania dystansu posługujesz się mapą? Jeżeli smartfon służy Ci do obsługi aplikacji sportowych lub słuchania muzyki podczas aktywności fizycznej, etui na telefon na ramię powinno być Twoim podstawowym wyposażeniem.

Smartfon w nim umieszczony jest amortyzowany przed nadmiernymi wstrząsami. Dzięki dogodnej lokalizacji na ręce, użytkownik ma do niego swobodny dostęp, aby kontrolować tętno lub inne pomiary. Sportowe ubrania nie mają kieszeni, które pomieściłyby zwłaszcza większe urządzenia. Dlatego kupując etui na telefon ostatecznie rozwiążesz problem braku miejsca do przechowywania gadżetów elektronicznych.

Klasyczne etui na telefon

Jeżeli nie jesteś fanem sportu nie oznacza to, że możesz zrezygnować z ochrony, jaką daje klasyczne etui na telefon. Utrzymane w eleganckich kolorach i odznaczające się nowoczesnym designem przyda się również na co dzień — kiedy jedziesz do pracy środkami komunikacji miejskiej, spacerujesz czy robisz zakupy. Smartfon w skóropodobnej czy silikonowej obudowie wrzucony luzem do torby lub plecaka będzie chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kiedy będziesz korzystał z niego do wysyłania wiadomości, surfowania po sieci czy rozmowy, nawet deszcz nie będzie w stanie uszkodzić Twojego sprzętu.

Współczesne etui na telefon mieszczą zazwyczaj nie tylko samo urządzenie. Są funkcjonalnym dodatkiem, w którym producent dodatkowo zamieszcza przegródkę idealna do schowania banknotów czy karty. Dzięki temu wychodząc na szybkie zakupy czy spacer po okolicy nie musisz zabierać ze sobą plecaka, a jedynie najpotrzebniejsze rzeczy schowane w wygodnym etui na telefon.