Jak szybko i trwale nauczyć się angielskiego

Jak szybko i trwale nauczyć się angielskiego

union-jack-1027895_640

Nikogo nie trzeba przekonywać o sile umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Jego znajomość jest niezbędnym elementem rozwoju osobistego, zawodowego oraz biznesowego. Pozwala na pewniejsze korzystanie z internetu, poruszanie się po specjalistycznych i branżowych zagranicznych stronach celem uzyskania informacji. Mimo to wciąż wiele osób nie rozwija w sobie zdolności językowych. Gdzie tkwi przyczyna? Najczęściej w braku szybkich efektów – to bardzo szybko zniechęca do dalszej nauki. I chociaż mówi się, że na najlepsze rzeczy i wiedza przychodzą z czasem, to w przypadku nauki angielskiego istnieje kilka sposobów na „podkręcenie” tempa nauki.

Czy można się szybko uczyć?

O ile w przypadku starszych osób można to zrozumieć, o tyle trudno wyobrazić sobie, żeby współcześni młodzi ludzie nie potrafili porozumiewać się w co najmniej jednym obcym języku. Angielski stał się absolutnym minimum. Mimo wszystko sporo osób poza wiedzą wyniesioną ze szkoły nie może się pochwalić realnymi umiejętnościami konwersacyjnymi. Głównej przyczyny można się dopatrywać w systemie nauczania. Mało kto może szczerze przyznać, że wiedza z zakresu gramatyki przydaje się w życiu. Przez przyswajanie samej teorii większość ludzi, w zetknięciu się z językiem obcym poza szkolnymi murami odczuwa brak komfortu, niepewność i obawę, przez co nie jest w stanie wykorzystać w pełni swoich zdolności językowych. Tego rodzaju bariera to problem związany z „nieoswojeniem” angielskiego w praktyce. Druga kwestia dotyczy osób, które nigdy nie uczyły się języka i z powodu zmieniającego się rynku pracy lub dla samozadowolenia decydują się na nabycie tej umiejętności.

Bez względu na przyczyny, dla których zostaje podjęta decyzja o nauce angielskiego warto pamiętać o jednym: ludzie szybko się zniechęcają. Warto zatem postawić na sposoby, które uczynią przyswajanie wiedzy efektywnym w niedługim wymiarze czasu. To możliwe, wystarczy tylko rozejrzeć się za odpowiednimi narzędziami wspomagającymi naukę.

Odpowiednia metoda gwarancją sukcesu

Oczekując efektów bardzo krótkim czasie, nauka w domu niekoniecznie może stanowić najlepsze rozwiązanie. To wyjście dla osób posiadających już z grubsza uporządkowaną wiedzę z zakresu angielskiego, pragnących jedynie podszkolić język np. w słownictwie branżowym. To również wyjście dla ludzi o silnej woli, dysponujących odpowiednią ilością czasu na samodzielne ogarnięcie najlepszego programu nauczania.

Bardzo często najlepszym wyjściem okazuje się kurs angielskiego w dobrej szkole językowej. Należy poszukać w swoim mieście placówki zatrudniającej najlepszych lektorów, a przede wszystkim proponującej naukę metodą zapewniającą maksymalne efekty w krótkim czasie. O jakie metody chodzi? Warto zwrócić uwagę na metodę bezpośrednią, potocznie zwaną callanem. Wyróżnia się tym, że praktycznie od pierwszej godziny zajęć, poza samą teorią, nabywa się realnych umiejętności praktycznych. Ostatecznie nauka ta pozwala zarówno na przyswojenie słówek i reguł gramatycznych jak i pozbycie się bariery językowej i obawy przed używaniem angielskiego w praktyce. Lekcje oparte na rozmowie i częste powtórki pozwalają na weryfikację i uporządkowanie nabytych umiejętności.

Tekst powstał przy współpracy z lektorami z częstochowskiej szkoły językowej Tarkowski.edu.pl.